Uważajcie na lekcjach!

  Uważajcie na lekcjach!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Upublicznienie przez "Newsweek" nagrania, jak Tusk mówi, że Majcher raczej długo nie popracuje u ministra Sienkiewicza, to złośliwe utrudnianie przestrzegania zasad polityki kadrowej. Wiadomo: polityka kadrowa III RP jest niezmienna niezależnie, kto trzyma władzę. Do tego jest genialnie prosta: zatrudniamy swoich, wywalamy obcych. W czasach pryncypialnego AWS nawet sprzątaczki musiały być nasze, nie mówiąc o robocie w kasie chorych.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Teraz premierowi trudno zachować się pryncypialnie i wywalić pisora. Kiedy to obiecywał, nie wiedział, że go nagrywają i nagranie upublicznią. Wszak był wśród przyjaciół - aktywistów PO z województw: dolnośląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego. Gdyby więc teraz zwolnił pisiora, wyszłoby, że jest mściwy, a przecież nie jest, bo kocha ludzi, o czym wiadomo nie od dziś.

  Powyższy przykład dowodzi, że warto uważać w szkole na lekcjach, gdyż można się wiele nauczyć na przyszłość. Tu przypomnę biskupa Ignacego Krasickiego, który dla przestrogi potomnych napisał bajkę o tym, jak to wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

  Warto tę bajkę znać, bo - niestety - chociaż polska klasa polityczna słynie w świecie z przestrzegania zasad moralnych, to niekiedy diabeł kogoś podkusi.
  Tak rok temu podkusił Serafina z PSL, który nagrał, jak kolega Śmietanko spija śmietankę w państwowych spółkach. Wcześniej siłą charakteru nie wykazał się Oleksy; ten opowiadał Gudzowatemu nie tylko o tym, że Kwaśniewska w TVN uczy widzów jeść bezy. Zatem uważajcie na lekcjach!

  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stanowisko, tytuł i apanaże powinny być dożywotnie

  cesław (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Moim zdaniem w Polsce powinno być bardziej sprawiedliwie. Żaden z dyrektorów, prezesów nie powinien traci swego stanowiska tylko dlatego, że jego partia musiała oddać władzę. Stanowisko, tytuł i...rozwiń całość

  Moim zdaniem w Polsce powinno być bardziej sprawiedliwie. Żaden z dyrektorów, prezesów nie powinien traci swego stanowiska tylko dlatego, że jego partia musiała oddać władzę. Stanowisko, tytuł i apanaże powinny być dożywotnie, a może nawet dziedziczne, bo dzieci też muszą z czego żyć. Co z ludźmi partii, która wygrała wybory i obejmuje władzę? Dla nich powinno się tworzyć nowe urzędy i wysokie stanowiska, aby nie czuli się pokrzywdzeni. Gdyby było, jak piszę, to by nie było całej awantury, bo pan Majcher wciąż by był prezesem Radia Wrocław i jako taki nie szukałby roboty w ministerstwie, gdyż jako prezes brałby na rękę te skromne 15 tysięcy z naszych abonamentów. Ja mu nie żałuję.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drogi Cesławie!

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Popieram cię w całej rozciągłości. Twój pomysł na Polskę jest sprawiedliwy i dobry dla wszystkich Polaków. Nie byłoby bezrobocia i emigracji, gdyż każdy w końcu dostałby od swojej partii godne...rozwiń całość

  Popieram cię w całej rozciągłości. Twój pomysł na Polskę jest sprawiedliwy i dobry dla wszystkich Polaków. Nie byłoby bezrobocia i emigracji, gdyż każdy w końcu dostałby od swojej partii godne stanowisko należne mu zarobki. Każdy każdego by szanował, a to się liczy.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Przestroga.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Nasi politycy wszystkich opcji powinni bezwzględnie wykuć na blachę te dwie maksymy i przestrzegać ich sens w każdej sytuacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy Brutus wbije ci nóż w plecy!

  PAN BÓG DAŁ...rozwiń całość

  Nasi politycy wszystkich opcji powinni bezwzględnie wykuć na blachę te dwie maksymy i przestrzegać ich sens w każdej sytuacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy Brutus wbije ci nóż w plecy!

  PAN BÓG DAŁ CZŁOWIEKOWI DWOJE USZU I JEDNE USTA – ŻEBY DUŻO SŁYSZAŁ I MAŁO MÓWIŁ.

  Źródło: Mądrości żydowskie, op. cit., s. 33.

  I jeszcze:

  OSŁA POZNASZ PO DŁUGICH USZACH, GŁUPCA – PO DŁUGIM JĘZYKU.

  Źródło: Horacy Safrin, Przy szabasowych świecach…, op. cit., s. 184.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po czym poznać głupca

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Ale w Internecie to chyba po długich wpisach.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ty, kropka, potrafisz...

  guy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  ...napisać tekst dłuższy od sms-a?
  Chyba nie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo