ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Pielęgniarki z Uniwersytetu Medycznego odebrały dyplomy

  Rozwiń
  V edycja konkursu Łódź i region łódzki a wykorzystanie...

  V edycja konkursu Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków Unii Europejskiej [ZDJĘCIA, FILM]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Finał V edycji konkursu Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków Unii Europejskiej
  1/28
  przejdź do galerii

  Finał V edycji konkursu Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków Unii Europejskiej ©Jarosław Kosmatka

  Znamy zwycięzców V edycji konkursu "Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków UE". Do Brukseli pojadą: Aleksandra Zielińska oraz Julia Gliwa.
  Zakończyła się już V edycja konkursu "Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków UE" organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 3 w Łodzi przy współudziale Jacka Saryusz-Wolskiego, europosła ziemi łódzkiej. Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursie wystartowali uczniowie kilkunastu łódzkich gimnazjów.

  Celem konkursu jest nie tylko przybliżenie zagadnień związanych z Unią Europejską ale i kształtowanie wśród młodych ludzi celowego działania na rzecz rozwoju miasta i regionu.
  Organizatorom zależy, aby uczestnicy konkursu, jak i ich koledzy, stawali się "Młodymi Europejczykami", czyli osobami, którym zależy na rozwiązywaniu problemów najbliższego otoczenia. Aktywizacja młodzieży zawsze przyczynia się do rozwiązywania problemów nie tylko miasta, z którego młodzi ludzie pochodzą, ale i całego regionu.

  Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej części zespoły dwuosobowe z gimnazjów przygotowywały multimedialną prezentację, w której starali się pokazać, jak - ich zdaniem - warto zainwestować pieniądze unijne, aby rewitalizować przestrzeń miasta.

  Prezentacje młodych ludzi pełne były kreatywnych pomysłów i rozwiązać. Większość z nich była nieszablonowa, a wszystkie zawierały rozwiązania, które miały pomóc mieszkańcom i sprawić, aby w mieście żyło im się lepiej i łatwiej. W finale zawodnicy nie tylko przedstawiali jury swoją prezentację, ale i odpowiadali na pytania jurorów.

  Zwycięsko z tej batalii wyszły zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata - Aleksandra Zielińska oraz Julia Gliwa. Nastolatki w nagrodę pojadą na wyjazd studyjny do brukselskiej siedziby Parlamentu Europejskiego, organizowany przez biuro poselskie Jacka Saryusz-Wolskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo