Venol Atomówki w Łodzi okazały się najlepsze, a sezon zakończyły ze srebrem

R. Piotrowski
W sobotę na boisku przy ul. Górniczej 5 odbył się ostatni Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w Rugby7. Zwyciężył łódzki zespół - Venol Atomówki, który w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce.

Najlepszy łódzki zespół - Venol Atomówki Łódź - miał wyłącznie matematyczne szanse zdobycie mistrzostwa Polski, ale za cel podopieczne trenera Zbigniewa Grądysa postawiły sobie wygrać ostatni turniej. I ta sztuka Venol Atomówkom się udała.

Łódzka drużyna w fazie grupowej pokonała Tygrysice Sochaczew 27:5 oraz drugi zespół z miasta włókniarzy, czyli KS Budowlani Łódź 17:5. W półfinale okazały się lepsze od Ogniwa Sopot (24:0), z kolei w finale po raz kolejny zmierzyły się ze swoim największym dziś rywalem, czyli RzKS Juvenią Kraków. Ekipa z grodu Kraka zapewniła się sobie mistrzostwo Polski, ale w łódzkim turnieju musiała uznać wyższość wicemistrza. Venol Atomówki wygrały mecz 21:14, wygrały więc i ostatni turniej sezonu.

- Kolejny raz zajmujemy drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet U16 – mówi Zbigniew Grądys trener srebrnych medalistek. – W tym sezonie jednak byłyśmy w stanie wygrywać z Juvenia, a wygrana w ostatnim turnieju daje nam nadzieję, że w przyszłym roku zdobędziemy złoto. Chciałbym podziękować dziewczynom za ich ciężką pracę, a także sponsorom, bez których ten sukces nie był by możliwy.

Venol Atomówki wystąpił podczas łódzkiego turnieju w składzie: Wiktoria Pietrzak, Nela Wójcik, Paulina Wróbel, Rozalia Warszewska, Iza Gumińska, Martyna Cepa, Angelika Kołodziejczyka, Oliwia Górska, Alicja Stefanowicz, Oliwia Siwiec, Antonina Robak Eliza Kotuła. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna, Szymon Walczak.

W łódzkim turnieju wygrały Venol Atomówki Łódź. Drugie miejsce zajęła RzKS Juvenia Kraków, trzecie - Ogniwo Sopot Women's Rugby, a kolejne zajęli: Rugby Kobiet K.S. Budowlani Łódź, RC Orkan Sochaczew Tygrysice i Diablice Ruda Śląska. Z kolei w klasyfikacji generalnej najlepsze okazały się zawodniczki RzKS Juvenia Kraków, które wyprzedziły Venol Atomówki Łódź, Ogniwo Sopot, Venol Atomówki Łódź II i Warriors Nowogrodziec.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani