Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

VI edycja nagród Łódzkie Łabędzie. Nagrody edukacyjne dla firm współpracujących ze szkołami w Łodzi [ZDJĘCIA]

Maciej Kałach
Maciej Kałach
VI edycja nagród Łódzkie Łabędzie. Nagrody edukacyjne dla firm współpracujących ze szkołami w Łodzi
VI edycja nagród Łódzkie Łabędzie. Nagrody edukacyjne dla firm współpracujących ze szkołami w Łodzi Krzysztof Szymczak
Łabędzie to konkurs organizowany przez władze miasta razem z z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego (ŁCDNiKP). W czwartek w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbyła się gala rozstrzygnięcia szóstej edycji corocznego konkursu. Łabędzie odebrali przedstawiciele trzech firm, a jeden z pracodawców został uhonorowany nagrodą specjalną.

W czwartek (15 marca) odbyła się uroczystość przyznania nagród Łódzkich Łabędzi - dla firm, współpracujących ze szkołami, zwłaszcza zawodowymi. Trzecioklasiści z gimnazjów, którzy niedługo będą wybierać, gdzie chcą trafić po wakacjach, powinni przyjrzeć się, z jakimi placówkami współpracują nagrodzone firmy. Może to być znak, że np. praktyki zawodowe stoją w szkole na wysokim poziomie.

Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 50 osób

Złożona z ekspertów kapituła nagrodziła Łabędziami dwa przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 50 osób. Pierwsze z nich to firma F&F Filipowski. Jest to producent elektronicznych urządzeń sterujących dla potrzeb automatyki domowej i przemysłowej, który współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20. Ta placówka otrzymuje od firmy wsparcie w wyposażeniu pracowni zawodowych, a także sprzęt z zakresu elektroniki i elektrotechniki. F&F Filipowski funduje nagrody i finansuje staże wakacyjne dla uczniów, organizuje wycieczki zawodowe, zajęcia praktyczne oraz szkolenia dotyczące systemów inteligentnego domu.

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych rusza 21 maja. Warto zobaczyć, które z nich są partnerami laureatów Łabędzi, bo może to oznaczać wartościowe praktyki

Drugi Łabędź w tej samej kategorii przypadł Nadwiślańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego. To partner Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, a konkretnie klas mundurowych działających w XLII Liceum Ogólnokształcącym, stanowiącym część ZSO nr 4. Jednostka m.in. delegowała swoich przedstawicieli do prowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych.

Przedsiębiorstwa zatrudniające od 11 do 50 osób

W kategorii dla przedsiębiorstw zatrudniających od 11 do 50 osób zwyciężył Zakład Cukierniczy Andrzej Brzeziński. To akurat przykład firmy współpracującej z placówką dla młodszych dzieci, czyli z podstawówką nr 202 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Zdobywca Łabędzia organizuje dla uczniów wycieczki, warsztaty i prelekcje promujące zawód cukiernika oraz - jak głosi uzasadnienie werdyktu kapituły - także zasady zdrowego żywienia.

Przedsiębiorstwa zatrudniające do 10 osób

Łódzki Łabędź w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających do 10 osób przypadł firmie Mechatronik Artur Grochowski. Firmę nagrodzono za działania z ŁCDNiKP, czyli ze współorganizatorem konkursu, które przekładają się na korzyści dla uczniów korzystających z usług tego centrum.

Nagroda specjalna

Nagroda specjalna podczas gali - za innowacyjność - przypadła firmie BSH. Producent sprzętu gospodarstwa domowego jest partnerem zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 9 i 10, które należą do najlepszych z łódzkich szkół zawodowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki