Victoria Boxing Łódź walczyła w Warszawie. Memoriał Witolda Pileckiego i Warszawska Granda na Pięści

Takiego wydarzenia bokserskiego jeszcze nie było. W hali warszawskiego Torwaru w sobotę klub Legia Fight Club zorganizował wyjątkowy turniej bokserski im. Witolda Pileckiego i Tadeusza Pietrzykowskiego ps. Teddy. Nazajutrz w niedzielę odbyła się 82. Warszawska Granda na Pięści.

Sobotni turniej był pod nazwą Warsaw Boxing Cup i został podzielony na trzy tzw. etapy. W pierwszym etapie zostały zorganizowane walki towarzyskie, kolejny to mecz bokserski Polska - Węgry, a ostatni etap zmagań bokserskich to Extra Fights.

Relacjonuje Bogdan Szuba, trener Victoria Boxing Łódź: - W każdym etapie wystąpili moi zawodnicy. Impreza była pod patronatem TVP Sport. Gościem honorowym był mistrz świata Tomasz Adamek, który otworzył mecz bokserski, a walki zapowiadał Albert Sosnowski znany z walki z Wladimirem Kliczką o pas mistrza Świata. Głównym organizatorem wydarzenia był Paweł Michalik znakomity zawodnik Legii Fight Club oraz organizator Warszawskiej Grandy na Pięści, którą prowadzi od 2016 roku. Paweł znany jest rownież jako Karat NM. To członek rapowego składu z Bródna Napalm grupa. Dzięki tak wspaniałej inicjatywie Paweł chce zainteresować młodych ludzi historią Polski.

W pierwszej edycji walk bokserskich wystąpił mój najmłodszy zawodnik to 13-letni Filip Dernicki, który w wadze do 46 kg skrzyżował rękawice z Patrykiem Garbińskim (Akademia Gorilla Warszawa), wygrywając jednogłośnie na punkty i zdobywając złoty krążek. To już 12 walka Filipa, a dopiero jedna porażka więc to dobry prognostyk na dalszą karierę naszego najmłodszego zawodnika sekcji bokserskiej Victoria Boxing Łódź.

W dalszej sesji popołudniowej w Międzynarodowym Meczu Bokserskim Polska - Węgry, który Polska drużyna wygrała 12:4 wystąpił absolwent Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport w Łodzi, jednocześnie czołowy zawodnik sekcji bokserskiej Vadim Chruszcz. W wadzę do 75 kg pokonał jednogłośnie na punkty mocnego Węgra Onoriode Isaaca znanego już z gal bokserskich w Europie. Vadim to prawdziwa maszyna - tak uznawany jest w Polsce przez innych zawodników i klubowych kolegów. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy Vadima na galach boksu zawodowego.
W kolejnych wieczornych zmaganiach bokserskich w Extra Fights wystąpiła nasza zawodniczka Weronika Dziubek. W wadze do 70 kg po nie jednogłośnej decyzji sędziów przegrała 1:2 z doświadczoną zawodniczką, kadrowiczką Aleksandrą Kisiel, srebrną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski z 2021 roku i brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorek z 2022 r. Chcę tylko wspomnieć, że Weronika stoczyła swoją pierwszą walkę bokserską, do tej pory trenowała w Brzezinach hokej na trawie. To bardzo pracowita dziewczyna, na sparingach z chłopakami pokazuje duże umiejętności i stawia wysoką poprzeczkę. Jestem pewny, że w zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobędzie upragniony medal. Weronika w niedzielnej 82. Grandzie na pięści pokonała już w drugiej rundzie Jolantę Adamczyk z Paco Lublin, zdobywając złoty krążek i puchar za najlepszą walkę.
I to właśnie w Niedzielnej 82. Grandzie na Pięści wystąpili pozostali pięściarze naszej szkolnej drużyny bokserskiej, którą prowadzę z Andrzejem Bondarczukiem szkoleniowcem z Ukrainy. Obaj pracujemy już kilka lat w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego Edukacja i Sport w Łodzi.

W pierwszej walce wystąpiła nasza kadetka, zgierzanka Daria Kupis, która skrzyżowała rękawice z doświadczoną zawodniczką Gabrielą Turlińską, przegrywając walkę. Zdobyła srebrny medal. Daria to dopiero początkująca zawodniczka, ale robi duże postępy i jak to się mówi lepiej przegrać z lepszą, niż wygrać ze słabszą. Kolejny srebrny medal zdobył Oskar Bojanowski - uczeń MSMS Edukacja i Sport. Oskar przegrał z miejscowym zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Mazurkiem. Kolejne srebrne medale zdobyli Maksymilian Szwed 67 kg i Jakub Bendzel 71 kg. Następnie złą passe przerwał nasz klubowy mistrz Elwir Karimov. To tegoroczny absolwent naszej szkoły, który w wadze do 63 kg jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika z klubu Bulat gym/ Garuda GYM Warszawa Pavla Sadouskiego.

Roman Zazubyk 63 kg to kolejne złotko w naszej bokserskiej Victorii. Po bardzo dobrej walce technicznej zdobył złoty krążek i puchar za najlepszą walkę turnieju, pokonując zawodnika z klubu Spartans Promotions Alana Burchardt. I ostatni nasz mistrz to Denys Bilow w wadze do 75 kg wypunktował zawodnika z Bulat GYM Antona Podhornyi. Razem z trenerem Bondarczukiem jesteśmy zadowoleni ze startów naszych podopiecznych. To pozwala nam ułożyć drużynę na kolejne starty jeszcze przed wakacjami - kończy trener Bogdan Szuba.