Victoria Rąbień - TMRF Widzew 2:3

Paulina Szczerkowska
Aleksandra Becker
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek TMRF Widzew zagwarantował sobie awans do A Klasy. Drużyna kibiców pokonała na wyjeździe Victorię Rąbień 3:2.

Aby zapewnić sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej zawodnikom TMRF wystarczyłby remis. Drużyna postanowiła jednak podejść do meczu ambitnie i walczyć o pełną pulę punktów.

Łodzianie swoje zaangażowanie potwierdzali na boisku już od pierwszych minut. Starania przyniosły skutek w 7 minucie, kiedy wynik meczu otworzył najskuteczniejszy strzelec drużyny Adrian Ślaski. Zawodnik popisał się także przy drugim golu, który padł 10 minut później. Było 2:0 i wydawało się, że to dopiero początek strzeleckiej passy łodzian. Niestety dla nich, przy wielu akcjach brakowało skuteczności. Szczególnie szkoda może być niewykorzystanego rzutu karnego. Ślaski miał szansę na klasycznego hat-tricka, ale nieznacznie pomylił się przy strzale.

Na drugą połowę widzewiacy również wyszli bardzo zmotywowani. Liczne ataki przyniosły skutek w 59 minucie. Na 3:0 dla TMRF wynik podwyższył Dariusz Lisowski. Wysokie prowadzenie uśpiło czujność łodzian, z czego skorzystała Victoria. Od 62 minuty było 1:3, a zawodnicy z Rąbienia wcale nie mieli zamiaru się poddawać. 8 minut później przegrywali już tylko jedną bramką.

Ostatnie pół godziny meczu było więc bardzo emocjonujące dla licznie zgromadzonych kibiców. TMRF za wszelką cenę chciał dowieźć do końca pozytywny rezultat, ale nie było to wcale łatwe. Łodzianie kończyli bowiem mecz w 10, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Lisowski.

Spotkanie zakończył się wynikiem 3:2 dla TMRF Widzew, a to oznacza upragniony awans do A Klasy w pierwszym roku istnienia. Kibicom gratulujemy przede wszystkim zaangażowania i serca do walki!

Victoria Rąbień – TMRF Widzew Łódź 2:3 (0:2)
Gole dla TMRF: 7., 17. Ślaski, 59. Lisowski