VIII Przystanek PaT w Łodzi. Moda na życie bez uzależnień...

  VIII Przystanek PaT w Łodzi. Moda na życie bez uzależnień [ZDJĘCIA]

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  VIII Przystanek PaT w Łodzi. Moda na życie bez uzależnień [ZDJĘCIA]
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  O Ogólnopolskim VIII Przystanku PaT (Profilaktyka a Ty), który od 9 do 14 lipca po raz pierwszy odbędzie się w Łodzi, przedstawiciele władz miasta, województwa, policji i Politechniki Łódzkiej poinformowali w czwartek na konferencji w rektoracie PŁ.
  W imprezie ma wziąć udział rekordowa liczba uczestników z całej Polski - około trzech tysięcy osób. Będą wśród nich gimnazjaliści, licealiści i studenci, czyli młodzież, która ukończyła 15 lat. W programie są całodniowe warsztaty i zajęcia plastyczne, zaś wieczorami (imprezy mają trwać nawet do godz. 3) obywać się będą projekcje filmów, animacje, koncerty i przedstawienia teatralne. Chodzi o propagowanie mody na życie bez uzależnień, czyli przede wszystkim bez narkotyków i alkoholu. Imprezy mają się odbywać m.in. w hali Atlas Areny, zaś baza noclegowa będzie przygotowana w akademikach PŁ.

  - Młodzież ma dosyć moralizowania na ten temat. Czas pogadanek się skończył. Pora na konkretne działania. Takie jak Przystanek PaT - mówiła wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.

  - Program PaT jest programem zaproszeń do współdziałania, a nie wykluczeń - dodał inspektor Grzegorz Jach z KWP w Łodzi, autor programu PaT, wyjaśniając, że nie chodzi o terapię dla tych, którzy sięgają po narkotyki i alkohol, lecz przede wszystkim o profilaktykę: aby młodzież w ogóle nie sięgała po używki. I to właśnie do nich adresowany jest PaT.

  A sytuacja jest poważna, bo - jak zaznaczył inspektor Grzegorz Jach - w Polsce aż 14,5 tysiąca osób poniżej 19. roku życia leczy się z uzależnienia alkoholowego lub narkotykowego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już nie piję

  Uwolniony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Polecam dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo