W biznesie ładny uśmiech to bardzo ważny element

Materiał informacyjny Akademia Stomatologii Sp. z o.o. Sp.K.
Udostępnij:
O tym, dlaczego ładny uśmiech przydaje się w biznesie i jak go zdobyć, rozmawiamy z Moniką Dzieciątkowską z łódzkiej Kliniki Akademii Stomatologii.

Ładne uzębienie może odgrywać dużą rolę w biznesie?

Ładny uśmiech jest ważny dla każdego. Poprawiając wygląd zewnętrzny pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. A w biznesie to poczucie własnej wartości i wynikająca z niego pewność siebie wydaje się szczególnie potrzebne. Uważam jednak, że pewność siebie przydaje się każdemu.

Czyli uśmiech ma wpływ na nasze codzienne życie?

Uśmiech na naszej twarzy wpływa na relacje z innymi ludźmi, i to zarówno na relacje w życiu prywatnym jak i w biznesie. To ważny element. Może trochę niedoceniany, ale coraz więcej pacjentów zwraca na to uwagę.

Stomatologia estetyczna to zdaje się bardzo szerokie pojęcie...

Pod terminem „stomatologia estetyczna” kryje się szereg różnych dyscyplin. Wszystko zależy od problemu, z którym przychodzi pacjent. Jeżeli zęby mają ładny kształt i stoją prosto, ale są ciemne, wystarczy samo ich wybielanie. Innym razem bywa tak, że zęby stoją krzywo i samo wybielenie tak naprawdę niewiele zmieni. To jest już wskazanie do leczenia ortodontycznego. Innym razem stopień zniszczenia zębów jest tak duży, że najlepszym rozwiązaniem, by uzyskać piękny efekt są licówki lub korony.

A jeżeli pacjent w ogóle nie ma własnych zębów, sięgamy po implanty. Uzupełniamy brakujące zęby i odtwarzamy to, czego nie ma.

Czy takie "ulepszanie uśmiechu" jest uciążliwe dla pacjenta?

Ta uciążliwość jest zależna od tego, z czym pacjent zgłasza się do kliniki. Samo leczenie na fotelu odbywa się w znieczuleniu. Najtrudniejszy bywa zwykle okres przejściowy, podczas którego pracownia protetyczna przygotowuje nowe korony. W tym czasie pacjent użytkuje korony tymczasowe. Żeby ograniczyć czas, kiedy pacjent funkcjonuje z uzupełnieniami tymczasowymi, wprowadzana jest procedura jednodniowa. Pacjent przychodzi rano, a już tego samego dnia po południu możemy mu zacementować nowe korony. Kompleksowo wyposażona klinika może zrobić wszystko u siebie.

Przy wyborze kliniki warto więc kierować się jej szeroką specjalizacją?

Zdecydowanie. Nad planem leczenia pracują dwie lub trzy osoby np.: lekarz protetyk, implantolog i technik dentystyczny. Łatwiej się komunikować w jednym zespole, ustalać wspólny plan leczenia i wspólną strategię działania. To przebiega zdecydowanie szybciej i prościej, niż w miejscach, w których specjaliści zajmują się tylko częścią tych zagadnień.

Więcej na https://klinikastomatologii.eu/

Dodaj ogłoszenie