W EC1 ruszają pokazy w najnowocześniejszym w Polsce...

  W EC1 ruszają pokazy w najnowocześniejszym w Polsce planetarium

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Atrakcją planetarium jest umieszczony nad głowami widzów sferyczny ekran na kopule o średnicy aż 14 metrów

  Atrakcją planetarium jest umieszczony nad głowami widzów sferyczny ekran na kopule o średnicy aż 14 metrów ©Maciej Stanik

  Łódź wzbogaciła się o nową atrakcję: najnowocześniejsze w Polsce planetarium w dawnej elektrowni EC1. W piątek wieczorem pierwszy pokaz.
  Atrakcją planetarium jest umieszczony nad głowami widzów sferyczny ekran na kopule o średnicy aż 14 metrów

  Atrakcją planetarium jest umieszczony nad głowami widzów sferyczny ekran na kopule o średnicy aż 14 metrów ©Maciej Stanik

  Od piątku działa w Łodzi nowa atrakcja dla dzieci i dorosłych: planetarium w dawnej elektrowni EC 1 przy ul. Targowej 1/3 . To gratka nie tylko dla miłośników astronomii.

  Ekran na wielkiej kopule

  Na widzów czeka jedyny taki w Polsce sferyczny ekran umieszczony na kopule o średnicy 14 metrów. Pod nią znjaduje się 110 rozkładanych do pozycji półleżącej siedzeń. O jakość obrazu osiem razy lepszą niż tradycyjny obraz HD - zadba aż 6 projektorów podłączonych do 12 komputerów. Na tym ekranie wyświetlane są prezentacje dotyczące astronomii i nauki.

  Codziennie odbywa się 7 pokazów. Przed południem - dla grup zorganizowanych, w weekendy i wieczorami dla widzów indywidualnych. Do wyboru na razie jest 5 produkcji: „Kosmos dla najmłodszych”, „Dwa szkiełka” przedstawiające znaczenie teleskopu, „Początek epoki kosmicznej” opowiadający o pierwszych kosmonautach, „Gwiazdozbiory zimowego nieba”, a także „Dobór naturalny”, którego tematem jest nie astronomia, ale teoria Darwina. Pokazy trwają od 45 minut do godziny.

  Wkrótce otwarcie planetarium w EC1. To będzie najlepsze planetarium w Europie [ZDJĘCIA, FILM]

  Jak rezerwować bilety

  Bilety można rezerwować przez stronę planetariumec1.pl i odebrać do pół godziny przed seansem lub kupić na miejscu w kasach czynnych dziś od godz. 19, a później w soboty i w niedziele od godz. 9.30 do 19, oraz od wtorku do piątku w godz. 8.30 - 19. W poniedziałki ze względów technicznych planetarium jest zamknięte.

  Bilety normalne kosztują 17 zł, ulgowe 12 zł. Większość biletów na pokazy weekendowe jest zarezerwowana, ale można jeszcze znaleźć miejsca na pokazy np. we wtorek o godz. 15, 16.30 i 18.

  Planetarium w zrewitalizowanej elektrowni EC1 w Łodzi. Ruszyła sprzedaż biletów

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  Rączy Jeleń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Nie wiem dlaczego nie wprowadzono biletu np. do wykorzystania w ciągu mca, który łączyłby 3 projekcje (Poczatek ery kosmicznej + Dobór naturalny + Gwiazdozbiory), bo jednak bilet normalny za 17 zł...rozwiń całość

  Nie wiem dlaczego nie wprowadzono biletu np. do wykorzystania w ciągu mca, który łączyłby 3 projekcje (Poczatek ery kosmicznej + Dobór naturalny + Gwiazdozbiory), bo jednak bilet normalny za 17 zł na pojedynczą projekcję trwającą tylko 45 min to odrobinę za dużo. Sam pewni pójdę zobaczyć z ciekawości jakiś pojedynczy seans, ale myślę, że Planetarium powinno pomyśleć o jakimś pakiecie na 3 seanse w niższej cenie. Pewnie ktoś zaraz powie, że jest bilet rodzinny za 40 zł więc cena relatywnie staje się niższa - zgoda, ale nie każdy ma dziecko/chce iść z dzieckiem. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy ja wiem

  ejcar85 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  czy drogo ? obsluga musi dostac wyplaty,a wszystko kosztowalo pare baniek wiec jakos sie musi zwrocic i jeszcze zarobic na siebie :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny