W hali Społem przy ul. Północnej 36 odbył się finał Licealiady w koszykówce chłopców

Otrzymaliśmy garść informacji od Małgorzaty Bednarek z Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi.

W dniu 31 marca br. w hali K.S. „Społem” przy ul. Północnej 36 odbył się finał wojewódzki w koszykówce chłopców szkól ponadpodstawowych (roczniki 2002 i młodsi) - Licealiada.
Obiekt w przeszłości tętniący życiem w m.in. w sekcji koszykówki – dla przypomnienia karierę seniorską rozpoczął Wojciech Fiedorczuk uczestnik Mistrzostw Europy w roku 1975 – gościł sześć najlepszych zespołów z terenu województwa łódzkiego.
I miejsce zajął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w składzie: Bartosz Górnicki, Łukasz Gregorczuk, Bartosz Jończyk, Cyprian Karecki, Damian Kuźniar, Mateusz Lisewski, Mikołaj Majer, Bartłomiej Pająk, Aleksander Pawłowski, Szymon Rękoś, Bartosz Stępień, Maciej Szalak;
nauczyciel – mgr Rafał Antoszewski, który zespół prowadził od przez ostatnie 6 lat – od gimnazjum do liceum,
Dyrektor Szkoły – mgr Katarzyna Snuszka.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS LO M. Gortata pokonała w grupie LO ze Skierniewic 82:25 oraz II LO z Sieradza 83:36. W meczu finałowym pokonała ZS nr 2 z Pabianic 60:39.
Klasyfikacja końcowa: I m. – SMS LO M. Gortata
II m. – ZS nr 2 Pabianice
III m. – II LO Radomsko
IV m. – II LO Sieradz
V m. – LO Skierniewice
Technikum nr 1 Tomaszów Mazowiecki

Młodsi koledzy licealistów w tym samym dniu rywalizowali w finale wojewódzkim w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2007 – 2008) – w koszykówce chłopców.
I miejsce zajął zespół SMS SP M. Gortata w składzie: Ksawery Antczak, Dawid Cichocki, Jan Feldman, Adam Kołodziejczak, Tomasz Musialik, Marcel Pawelec, Szymon Rzeźniczak, Krzysztof Sawiak, Jan Wojtasik;
nauczyciel – mgr Piotr Trepka,
Dyrektor – mgr Katarzyna Snuszka
W trakcie Turnieju finałowego drużyna SMS SP M. Gortata pokonała w grupie zespoły Szkoły Podstawowej nr 7 z Kutna 75:43 i Szkoły Podstawowej nr 5 z Wielunia 75:27.
W meczu finałowym o I miejsce pokonali Szkołę Podstawową nr 7 z Tomaszowa Mazowieckiego 63:29.
II m. – SP 7 Tomaszów Mazowiecki
III m. – SP 7 Kutno
IV m. – SP 3 Piotrków Trybunalski
V m. – SP 5 Wieluń
SP Wola Zaradzyńska

Oba zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego M. Gortata wywalczyły prawo startu w finałach ogólnopolskich.

Natomiast w dniu 21 marca 2022 roku Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu odbył się finał wojewódzki – Igrzyska Dzieci – w koszykówce chłopców (roczniki 2009 i młodsi). Uczestniczyły w nim: Szkoła Podstawowa z Piątku, Szkoła Podstawowa nr 9 ze Skierniewic, Zespół Szkolno-Predszkolny nr 4 z Tomaszowa Mazowieckiego, Szkoła Podstawowa nr 12 z Piotrkowa Trybunalskiego, Szkoła Podstawowa z Czech oraz Szkoła Podstawowa nr 34 z Łodzi.
III miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 34.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna SP 34 pokonała Szkołę Podstawową z Piątku 28:14
i uległa Szkole Podstawowej nr 9 ze Skierniewic 9:30.
W meczu o III miejsce zawodniczy pokonali zespół ze Szkoły Podstawowej z Czech 23:16.
Skład Szkoły Podstawowej nr 34: Bartosz Ambroziak, Aleksander Barwiński, Antoni Boczkowski, Juliusz Karkusiński, Adam Małolepszy, Wojciech Marcińczak, Filip Miłosz, Aleksander Natkaniec, Franciszek Szymański, Miłosz Walczak, Stanisław Wdowczak, Jan Zbróg;
nauczyciel – mgr Piotr Paszyński;
dyrektor Szkoły – mgr Anna Śliwińska.

Łódzkie licealistki z XXXII Liceum Ogólnokształcącego w dniu 6 kwietnia br. rywalizowały w finale wojewódzkim w Aleksandrowie Łódzkim w ramach Licealiady.
W turnieju uczestniczyły: I LO z Bełchatowa, SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego, ZSO z Łasku-Kolumny, ZS 3 ze Skierniewic oraz XXXII LO z Łodzi.
II miejsce zajął zespół XXXII Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Małgorzata Chojnacka, Julia Dresler, Zuzanna Jeziorska, Anna Kołacińska, Roksana Krawul, Wiktoria Kurlikowska, Zuzanna Lewicka, Aida Miazek, Zuzanna Orlik, Paulina Siudak, Nikola Tomasik, Karolina Tomczak;
nauczyciel – mgr Agnieszka Kuczmera;
dyrektor Szkoły – mgr Janusz Brzozowski.
W trakcie Turnieju finałowego drużyna XXXII LO SMS pokonała w grupie zespół I LO z Bełchatowa. W meczu o I miejsce dziewczęta XXXII LO uległy drużynie SMS LO z Aleksandrowa Łódzkiego.

Ich młodsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 198 w dniu 21 marca br. rywalizowały w finale wojewódzkim w Sieradzu – Igrzyska Dzieci – roczniki 2009 i młodsze.
I miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 198.