W jakich zawodach znajdziesz pracę w Łodzi? Ta firma oferuje świetne warunki pracy!

Materiał informacyjny Barry Callebaut
Jesteś mieszkańcem Łodzi lub okolic? Sprawdź, w jakich branżach brakuje pracowników. Jeżeli szukasz nowej pracy, musisz również zwrócić uwagę na to, jakie warunki pracy oferuje potencjalny pracodawca. Obecnie wiele firm oprócz wynagrodzenia proponuje swoim pracownikom szeroki pakiet benefitów. Przekonaj się, jakie oferty możesz obecnie znaleźć na łódzkim rynku pracy.

Praca w Łodzi – w tych zawodach znajdziesz zatrudnienie!

Łódź jest jednym z największych miast Polski, dlatego nie brakuje tam miejsc pracy. W jakich branżach najłatwiej znaleźć zatrudnienie w Łodzi? W tym mieście prężnie rozwija się sektor IT, w którym poszukuje się np. analityków, liderów projektów, specjalistów od SAP czy bezpieczeństwa aplikacji. Nietrudno znaleźć ogłoszenia o pracę dotyczące administratorów systemów i sieci, specjalistów ds. bezpieczeństwa w sieci czy kierowników projektów.

Praca w finansach to kolejny sektor, w którym nie brakuje ofert pracy, np. dla specjalistów ds. należności, zobowiązań, księgi głównej, podatków, analityków ds. danych finansowych. Pracę łatwo także znaleźć w obsłudze klientów, transporcie oraz logistyce. Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów do sektorów SSC i BPO. W tych działach zatrudnienie znajdą osoby specjalizujące się w HR, księgowości, IT, obsłudze klienta oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Praca w branży IT i finansach. Jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Nie da się ukryć, że w związku z coraz szybszą cyfryzacją niemal wszystkich aspektów życia coraz więcej jest pracy w IT. Z pewnością zawód przyszłości to taki, który dotyczy branży IT.

Jacy pracownicy są cenieni w tej dziedzinie? Przed wszystkim ważne są umiejętności techniczne – obsługa systemów w chmurze, zarządzenie aplikacjami mobilnymi oraz wiele innych, związanych z konkretnym stanowiskiem. Oprócz tego najlepsi specjaliści charakteryzują się chęcią ciągłego kształcenia się, umiejętnością szukania efektywnych i łatwych do wprowadzenia rozwiązań, zdolnością logicznego i analitycznego myślenia oraz łatwością pracy w grupie i gotowością do współpracy z innymi pracownikami.

W związku z rozwojem firm w działach informatycznych oraz finansowych powstaje wiele nowych miejsc pracy. Praca w Łodzi dla specjalistów z branży IT oraz finansów znajdzie się m.in. w międzynarodowej firmie Barry Callebaut, istniejącej także jako SSC. Firma obecnie znajduje się w fazie wzrostu, w ciągu najbliższego roku zostanie utworzonych około 100 nowych stanowisk pracy.

Na jakie warunki pracy możesz liczyć w Łodzi?

W Łodzi oraz okolicach swoje biura mają międzynarodowe firmy, które zachęcają atrakcyjnymi warunkami do składania aplikacji na wolne stanowiska. Wśród korzystnych warunków zatrudnienia znajdują się m.in.:

 • dofinansowania do szkoleń i kursów językowych,
 • ubezpieczenie na życie,
 • zdrowe przekąski,
 • premie,
 • przestrzeń biurowa z wydzieloną strefą relaksu.

W Łodzi od 6lat działa Centrum Usług Wspólnych firmy Barry Callebaut, która zajmuje się wytwarzaniem słodkiego produktu spożywczego, uwielbianego przez wielu – czekolady. I chociaż firma kojarzy się z branżą spożywczą, to jest także miejscem pracy dla specjalistów z zakresu IT oraz finansów. Rok temu firma rozszerzyła swoją działalność, co oznaczało zwiększenie powierzchni oraz stworzenie nowych miejsc pracy. Szczególnie poszukiwani są specjaliści do działów:

 • informatycznego,
 • finansowego,
 • łańcucha dostaw,
 • obsługi klienta,
 • Master Data,
 • Human Resources.

Pracownicy odbierają firmę Barry Callebaut jako stabilnego pracodawcę, przykładającego dużą wagę do uczciwości, pasji, przedsiębiorczości i zgranej pracy zespołowej.

Warunki pracy w Łodzi i benefity – na co zwrócić uwagę przed przyjęciem oferty pracy?

Atrakcyjna praca to taka, która oprócz dobrego wynagrodzenia wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Z jakimi benefitami wiąże się praca w Łodzi? Wiele firm z branży IT, finansowej lub marketingowej oferuje bardzo korzystne warunki pracy. W przypadku Barry Callebaut pracownicy otrzymują:

 • premię roczną uzależnioną od wyników,
 • umowę o pracę,
 • możliwość rozwoju w formie dostępu do szkoleń,
 • prywatną opiekę medyczną,
 • kartę sportową dla pracownika i osób towarzyszących,
 • kartę lunchową,
 • plany emerytalne,
 • benefity w ramach ZFŚŚ (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych).

W Barry Callebaut pracownicy mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i konkurencyjne wynagrodzenie. Atutem są elastyczne godziny pracy i możliwość skorzystania z homeoffice. Co ważne, w firmie panuje przyjazna, kameralna atmosfera, a dress code nie jest narzucony. Dla wielu zaletą może być praca w firmie powiązanej z produkcją czekolady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie