W końcu posprzątają łódzkie ulice

  W końcu posprzątają łódzkie ulice

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W końcu posprzątają łódzkie ulice

  ©Mikołaj Nowacki

  Ulewy nie powinny już być straszne łódzkim kierowcom, którzy podczas sporych opadów na początku czerwca niemal tonęli na ulicach. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ zdecydował się w końcu wydać zlecenie na sprzątanie ulic.
  W końcu posprzątają łódzkie ulice

  ©Mikołaj Nowacki

  Efekt sporej ilości piachu, skoszonej trawy i śmieci zalegających na ulicach był taki, że podczas opadów deszczu rozlewiska tworzyły się tam, gdzie zwykle ich nie było. Nawet przy skrzyżowaniu ulic Tymienieckiego i Piotrkowskiej trudno było przebrnąć przez olbrzymią kałużę, która utworzyła się tam 3 czerwca.

  Studzienki zapychały się nie tylko w centrum miasta. Nie lepiej było na Bałutach. Żeby przedostać się przez ulice położone po północnej części Parku Ocalałych czy ul. Obrońców Westerplatte i Boya-Żeleńskiego, trzeba było jeździć po chodnikach lub przez park.

  Sytuacja powinna się poprawić, bo ulice w końcu zostaną zamiecione. Po wyczyszczeniu ich po zimie firmy odpowiedzialne za utrzymanie pasów drogowych nie otrzymywały dotąd zleceń na zamiatanie.

  - Oddział Oczyszczania Miasta w Wydziale Gospodarki Komunalnej UMŁ w dniach 12 - 13 czerwca zlecił prace mechanicznego oczyszczania jezdni. Zostały one zlecone we wszystkich trzynastu rejonach, na jakie podzielona jest Łódź - zapewnia Grzegorz Gawlik, główny specjalista w biurze prasowym magistratu.

  Zlecenia otrzymały wszystkie firmy, z którymi wydział ma umowy na letnie i zimowe oczyszczanie pasów drogowych. Problem jest jednak z rejonem dziesiątym, czyli Dąbrowa - Zarzew.

  - Czekamy na odpowiedź, czy prac podejmie się Łódzki Zakład Usług Komunalnych - zaznacza Grzegorz Gawlik.

  Firmy sprzątające wspominają, że za prezydentury Jerzego Kropiwnickiego ulice trzeba było zamiatać nawet raz na dwa tygodnie, a za zarządu komisarycznego prace te zlecano kilka razy w miesiącu.

  - Teraz wykonywane są one przeważnie raz na miesiąc - mówi jeden z pracowników firmy odpowiedzialnej za utrzymanie pasów drogowych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brudna upadająca Łódź

  PO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Nalezy zaudytowac firmy ,które maja ,,zlecenia '' na dbanie -sprzątanie ulic,osiedli-blokowiska,place zabaw dla dzieci ,gdzie przebywają ,,panowie ''z piwem-wódką a policja i straż miejska NIC NIE...rozwiń całość

  Nalezy zaudytowac firmy ,które maja ,,zlecenia '' na dbanie -sprzątanie ulic,osiedli-blokowiska,place zabaw dla dzieci ,gdzie przebywają ,,panowie ''z piwem-wódką a policja i straż miejska NIC NIE ROBI W TYM KIERUNKU ! Zapytac starszych jak sprzątano za minionej dekady ? , kto co miał przydzielone i co nalezało posprzątać było w gesty dyrekcji danych komórek ,a jak działali źle to raz w tygodniu na dywan do Białego Domu i wypad ze stanowiska . Obecnie jest brudno ,śmierdzaco ,pełno odpadków na ulicach i psich kup . A ,,władz'' ma to w d...e w Łodzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Miasto zaniedbane jak ciemny gwint

  hohoho (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Chodniki krzywe, po deszczu trudno przejść, jezdnie dziurawe pomimo czerwca, trawy nieskoszone albo koszone byle jak, zaniedbana zieleń miejska, remonty źle zorganizowane - XXI wiek!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teraz się obudzili??

  xXx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  I co?? Będą zamiatać piach, który już zapchał studzienki??!
  Teraz to zlecenie powinien dostać ZWiK i przepychać wszystkie zapchane trasy kanalizacyjne.
  Ale żyjemy w Łodzi i kasa pójdzie na...rozwiń całość

  I co?? Będą zamiatać piach, który już zapchał studzienki??!
  Teraz to zlecenie powinien dostać ZWiK i przepychać wszystkie zapchane trasy kanalizacyjne.
  Ale żyjemy w Łodzi i kasa pójdzie na zamiatanie piachu którego nie ma, a przy następnej ulewie, znowu będziemy tonąć na ulicach, bo studzienki dalej będą zapchane!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trawa przy skrzyżowaniach

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  a kiedy ZDIT skosi trawę przy skrzyżowaniach? zapraszam na Olechów, po osiedlu od Hetmańskiej do Jagielonki jeździ się wśród traw dorastających do wysokości dachów samochodów - w zasadzie przy...rozwiń całość

  a kiedy ZDIT skosi trawę przy skrzyżowaniach? zapraszam na Olechów, po osiedlu od Hetmańskiej do Jagielonki jeździ się wśród traw dorastających do wysokości dachów samochodów - w zasadzie przy wjeździe na skrzyżowania jest loteria czy się komuś wyjedzie czy nie, nie mówiąc już o dziecku jakie zza takiej trawy może wejść na ulicę. No ale pewnie ewentualne wypadki to nie problem, bo i tak miejsc w przedszkolach i szkołach nie ma, a jak coś to będzie wina kierującego że nie zachował ostrożności.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo