W koszykarskich derbach województwa łódzkiego górą ŁKS AZS UŁ SG

R. Piotrowski
Dzięki derbowemu zwycięstwu koszykarze ŁKS AZS UŁ SG awansowali na szóste miejsce w tabeli [Fot. Krzysztof Szymczak]
W 18. kolejce rozgrywek grupy B koszykarskiej drugiej ligi ŁKS AZS UŁ SG pokonał PKK 99 Pabianice 76:63.

Już pierwsza bardzo wyrównana i koniec końców zakończona remisem (14:14) kwarta zwiastowała w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej duże emocje. Nie inaczej było w kolejnych, choć to gospodarze dyktowali warunki. O sukcesie koszykarzy ŁKS zdecydowała kolejna część środowego spotkania, którą podopieczni trenera Piotra Zycha wygrali różnicą dziewięciu punktów. Świetnie w zespole gospodarzy spisywał się zwłaszcza Bartłomiej Bartoszewicz, zdobywca aż 31 punktów.

Pabianiczanie nie zamierzali się poddawać, ponieważ jednak także dwie kolejny kwarty zakończyły się minimalnym zwycięstwem ełkaesiaków, kilkuset sympatyków najstarszego łódzkiego klubu miało powody do radości - koszykarskie derby województwa łódzkiego wygrała ekipa trenera Piotra Zycha.

Dzięki środowemu zwycięstwu ŁKS awansował na szóstą pozycję w tabeli, a już w najbliższy weekend zmierzy się w Warszawie z Legią. PKK 99 Pabianice podejmie natomiast we własnej hali MKS Ochota Warszawa.

ŁKS AZS UŁ SG – PKK 99 Pabianice 76:63 (14:14, 24:15, 18:17, 20:17)
ŁKS AZS UŁ SG: Bartłomiej Bartoszewicz 31, Maciej Kochaniak 6, Arkadiusz Świt 2, Kacper Dominiak 9, Jacek Gwardecki 11, Bartłomiej Frątczak, Mikołaj Krakowiak 10, Bartłomiej Dróżdż 2, Bartłomiej Dróżdż, Tomasz Kwieciński 2, Kacper Kujawa, Hubert Lewandowski 3.
PKK 99 Pabianice: Filip Sauter 14, Sebastian Szymański 9, Łukasz Wardziński 7, Michał Wasilewski 5, Krystian Mik 6, Jakub Orłowski 4, Szymon Gralewski 5, Łukasz Sil 4, Krystian Małoń 3, Artur Szczerkowski 2, Aleksander Fabiszewski, Jakub Borowski.