ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  W Letniej Akademii Jazzu wystąpi Adam Bałdych Sextet

  W Letniej Akademii Jazzu wystąpi Adam Bałdych Sextet

  Aida stępniak

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W Letniej Akademii Jazzu wystąpi Adam Bałdych Sextet

  ©materiały klubu Wytwórnia

  Miłośnicy jazzu w lipcu oraz sierpniu już po raz dziesiąty mają okazję w Klubie Wytwórnia mają okazję co tydzień brać udział w koncertach organizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu.
  W Letniej Akademii Jazzu wystąpi Adam Bałdych Sextet

  ©materiały klubu Wytwórnia

  Na estradzie sali mieszczącej się przy ul. Łąkowej 29 w każdy czwartek pojawiają się zarówno uznani muzycy, jak i początkujący, dobrze zapowiadający się artyści, którzy postanowili poświęcić się twórczości i wykonawstwu związanym z estetyką jazzową, odbyły się także uwieńczone koncertem warsztaty Intl Jazz Platform (wśród wykładowców znaleźli się multiinstrumentalista Thomas Stronen, kontrabasista Andreas Lang, saksofonista Maciej Obara i trębacz Tom Arthurs).
  W najbliższy czwartek melomani będą mogli wysłuchać koncertu zespołu Adam Bałdych Sextet w składzie Adam Bałdych (skrzypce), Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Szymon Mika (gitara), Maciej Kociński (saksofon) i Dawid Fortuna (perkusja).

  Lider zespołu, skrzypek i kompozytor Adam Bałdych, przyszedł na świat w 1986 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W jego biografii można przeczytać, że muzykowi niestety nie było dane ukończyć szkoły muzycznej - został z niej wyrzucony za „jazzowe aspiracje i niepoprawne zachowanie”. Nie przeszkodziło to jednak młodemu artyście w zdobyciu stypendium w Berklee College of Music oraz ukończeniu z wyróżnieniem katowickiej Akademii Muzycznej.

  Skrzypek już jako nastolatek zaczął występować z polskimi i amerykańskimi artystami zarówno w kraju, jak i poza jego granicami (między innymi w Serbii, Indonezji, USA, Niemczech, Hiszpanii czy na Węgrzech). Jego fonograficznym debiutem był nagrany dla wytwórni ACT MUSIC krążek „Imaginary Room”, w którego produkcji uczestniczyli Siggi Loch i Nils Landgren, a w nagraniach udział wzięli Lars Danielsson, Jacob Karlzon, Verneri Pohjola, Morten Lund, oraz Marius Neset.

  Ta płyta zaowocowała dla Adama Bałdycha zaproszeniami na festiwalowe sceny jazzowe takie jak szwajcarski Montreux Jazz Festival w Szwajcarii czy angielski London Jazz Festival. Poza tym artysta otrzymał nagrodę ECHO Jazz 2013, jest laureatem polskich konkursów jazzowych, a w 2013 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Artysta Roku.

  Muzyk eksperymentuje z wieloma gatunkami muzycznymi - wśród jego inspiracji wymienia się między innymi twórczość Siergieja Rachmaninowa, polską muzykę ludową, współczesną muzykę poważną czy zespół Radiohead. Adam Bałdych współpracował z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, Iiro Rantala, Royal String Quartet, LUC, Lars Danielsson i Leszek Możdżer (z dwoma ostatnimi stworzył ścieżkę dźwiękową do niemego filmu „Skarb rodu Arne”).

  Koncert zespołu Adam Bałdych Sextet odbędzie się w Wytwórni w czwartek 17 sierpnia. Początek o godz. 20. Bilety na pojedynczy dzień kosztują 35 zł. Posiadacze karty zniżkowej wszystkie bilety i karnety mogą nabyć o 10 zł taniej. Bilety do nabycia za pośrednictwem witryn internetowych ekobilet.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, eventim.pl, bilety24.pl, kupbilecik.pl oraz w kasie Klubu Wytwórnia.

  Dziesiąta edycja Letniej Akademii Jazzu potrwa do 31 sierpnia.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo