Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi będzie kolejny fotoradar. Gdzie możemy zdobyć mandat? Które fotoradary w regionie łódzkim łapią najczęściej?

md
Nowy, piąty w Łodzi fotoradar montowany jest właśnie przy alei Jana Pawła Drugiego. Fotografowanie kierowców przekraczających prędkość ma zacząć niezwłocznie po zakończeniu instalacji.  CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Nowy, piąty w Łodzi fotoradar montowany jest właśnie przy alei Jana Pawła Drugiego. Fotografowanie kierowców przekraczających prędkość ma zacząć niezwłocznie po zakończeniu instalacji. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Nowy, piąty, fotoradar montowany jest właśnie przy alei Jana Pawła Drugiego w Łodzi. Fotografowanie kierowców przekraczających prędkość ma zacząć niezwłocznie po zakończeniu instalacji.

Gdzie są fotoradary?

Fotoradary w Łodzi ustawiono już na al. Włókniarzy przy skrzyżowaniu z ul. Srebrzyńską i nieopodal skrzyżowania z ul. Liściastą, a także przy al. Palki w okolicy skrzyżowania z ul. Smutną oraz na ul. Pabianickiej w okolicy skrzyżowania z ul. Gombrowicza. Nowy, piąty stawiany jest właśnie przy zachodniej nitce al. Jana Pawła II na odcinku między ulicami Obywatelską a Pabianicką. GITD stawia nowy fotoradar w ramach programu rozbudowy Centrum Automatyzacji Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

To nie ostatni fotoradar

Nie będzie to ostatni fotoradar montowany w Łodzi, z tą różnicą, że kolejne będą rejestrować kierowców przejeżdżających skrzyżowania na czerwonym świetle. W Łodzi wstępnie jako najbardziej niebezpieczne i kwalifikujące się do montażu takich fotoradarów uznano trzy skrzyżowania zagrożone największą liczbą wypadków:

  • al. Mickiewicza z ul. Żeromskiego,
  • al. Kościuszki z ul. A. Struga
  • ul. Rokicińskiej z ul. Puszkina (rondo Inwalidów)

W Łodzi i województwie łódzkim obecnie działa trzydzieści fotoradarów, łącznie z systemami odcinkowych pomiarów prędkości. Przez pierwsze półrocze 2021 r. to właśnie taki system, pracujący w Tomaszowie Mazowieckim, zarejestrował 7 tys. 427 przekroczeń prędkości, czyli więcej o ponad 1,7 tys. niż przez pierwsze sześć miesięcy 2020 r. W Tuszynie pierwsze półrocze zeszłego roku zakończyło się na sumie 3 tys. 652 wykonanych zdjęć, ale analogiczny okres tego roku przyniósł wzrost o ponad 2,2 tys. przypadków.

Najmniej angażowanym do pracy fotoradarem w województwie był ten zlokalizowany przy alei Palki w Łodzi. Od stycznia do czerwca 2020 r. zarejestrował 5 tys. 365 przypadków przekroczenia prędkości, a statystyki z pierwszego półrocza 2021 r. odnotowały spadek o ponad 2,7 tys. przypadków. Porównywalny zjazd statystyk w dół odnotowano także w Woli Zaradzyńskiej przy drodze krajowej nr 71 między Rzgowem a Pabianicami, a w Lućmierzu w powiecie zgierskim fotoradar złapał tylko 61 kierowców. Tyle tylko, że to efekt remont drogi, przez który tak czy siak kierowcy kierowcy zdejmowali nogę z gazu.

Przed dwoma tygodniami wyłączono odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 między Kamieńskiem w Łódzkiem a Częstochową na Śląsku, łącznie 41 km. Powód to zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej autostradzie. System wciąż działa na innym odcinku A1 w Łódzkiem, między Tuszynem a Kamieńskiem.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki