Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi drożej niż w Warszawie! Dlaczego cena biletów do Parku Miliona Świateł jest wyższa niż w stolicy?

Lila Sayed
Lila Sayed
25 zł w dni robocze i 29 zł w weekend - tyle kosztuje bilet ulgowy do Parku Miliona Świateł, nowej atrakcji na rekreacyjnej mapie Łodzi. Choć świetlna ekspozycja została stworzona na wzór LED-owej wystawy w Wilanowie, to ceny biletów bardzo się różnią. Za oglądanie Królewskiego Ogrodu Światła najmniejsi warszawianie w tygodniu płacą...5 zł, a w weekend 10 zł, czyli kilkukrotnie mniej niż mieszkańcy Łodzi. CZYTAJ DALEJ>>>.
25 zł w dni robocze i 29 zł w weekend - tyle kosztuje bilet ulgowy do Parku Miliona Świateł, nowej atrakcji na rekreacyjnej mapie Łodzi. Choć świetlna ekspozycja została stworzona na wzór LED-owej wystawy w Wilanowie, to ceny biletów bardzo się różnią. Za oglądanie Królewskiego Ogrodu Światła najmniejsi warszawianie w tygodniu płacą...5 zł, a w weekend 10 zł, czyli kilkukrotnie mniej niż mieszkańcy Łodzi. CZYTAJ DALEJ>>>. Grzegorz Gałasiński
25 zł w dni robocze i 29 zł w weekend - tyle kosztuje bilet ulgowy do Parku Miliona Świateł, nowej atrakcji na rekreacyjnej mapie Łodzi. Choć świetlna ekspozycja została stworzona na wzór LED-owej wystawy w Wilanowie, to ceny biletów bardzo się różnią. Za oglądanie Królewskiego Ogrodu Światła najmniejsi warszawianie w tygodniu płacą...5 zł, a w weekend 10 zł, czyli kilkukrotnie mniej niż łodzianie.

- W dodatku łódzkie pensje są o połowę mniejsze - mówi Jarosław Wojciechowski, którego spotkaliśmy w dniu otwarcia łódzkiej iluminacji. - Kto wymyślił te ceny?

Jak twierdzi Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, w Łodzi jest więcej atrakcji niż w stolicy, stąd wyższa cena biletów. Przypomnijmy, że w Wilanowie w dni robocze dorośli płacą 20 zł, w weekendy 40zł . Dorośli łodzianie natomiast za oglądanie lokalnej atrakcji płacą 29zł (w tygodniu) i 35 zł w sobotę i w niedzielę. W weekendy w Królewskim Ogrodzie Światła organizowane są mappingi, w naszym mieście takich atrakcji nie ma.

Łodzianie, którzy szukają ciekawych atrakcji na weekend (choć nie tylko), powinni wybrać się do warszawskiego Wilanowa. Znajdujący się tam pałacowy ogród jest szczególnie atrakcyjny zimą. Do 28 lutego organizowana jest tam wystawa "Królewski Ogród Światła". ZOBACZ ZDJĘCIA I CENY WEJŚCIÓWEK

Tysiące światełek na królewskim dworze. Rozświetlona wystawa...

Sprawdziliśmy, ile podobne atrakcje kosztują w innych miastach. W Zakopanem wejście do parku Kraina Światła na Gubałówce jest bezpłatne. We Wrocławiu i w Poznaniu ceny biletów do magicznych parków wynoszą 26 zł (bilet normalny) i 23 zł (bilet ulgowy). W weekendy ceny wzrastają o 3 zł i nie przekraczają 30 zł.
Okazuje się, że w Łodzi jest najdrożej! Dlaczego?

- Jest więcej do oglądania, bo iluminacja zamontowana jest na większym, bo 15 hektarowym terenie - mówi Piotr Kurzawa z Łódzkiego Centrum Wydarzeń, organizatora projektu. - Frekwencja pierwszego dnia otwarcia parku (przyszło kilka tysięcy osób - przyp. red.) wskazuje, że cena nie zniechęca łodzian.

Instalacje w łódzkim zieleńcu tworzy 1 mln 34 tys. światełek LED. Zużywają tyle prądu, co 25 czajników elektrycznych i swoim wyglądem nawiązują do książki i filmów o Alicji w Krainie Czarów. Można je oglądać od godz. 17 w Parku Źródliska I (wejście od strony al. Piłsudskiego). W czasie płatnego zwiedzania łodzianie nie mogą korzystać z tej części zieleńca. Spacerowicze z psami odsyłani są do Parku Źródliska II (wejście od pl. Zwycięstwa). Nad bezpieczeństwem gości i ekspozycji czuwa firma ochroniarska i patrole straży miejskiej. A kto zarabia na nowej atrakcji? Prywatna firma Multidekor i miasto.

Park stworzyła ta sama firma, która wyprodukowała ekspozycje w Wilanowie, a w Łodzi świąteczną iluminację ul. Piotrkowskiej. Miasto ze swojej strony udostępniło park, zapewnia też sprzątanie terenu, energię elektryczną, obsługę biletową i promocję. W zamian obie strony mają podzielić się zyskami z biletów.

Kolejka, która utworzyła się w czwartek (11 listopada) przed wejściem do parku Źródliska (od strony al. Piłsudskiego) sięgała niemal do skrzyżowania z ul. Przędzalnianą. W sznurze czekało kilkaset osób. Wszyscy chcieli obejrzeć świetlną iluminację, którą tego dnia uruchomiono po raz pierwszy w łódzkim zieleńcu. ZOBACZ ZDJĘCIA- KLIKNIJ DALEJ

Park Miliona Świateł w Łodzi. Gigantyczna kolejka przed wejś...

Wystawa ma potrwać do końca lutego. Wówczas instalacja zostanie zdjęta, a łodzianie znów będą mogli bezpłatnie spacerować po tej części parku także po zmroku.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki