W Łodzi można rodzić luksusowo

  W Łodzi można rodzić luksusowo

  Magda Szrejner

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Przy ul. Szparagowej otwarto wczoraj pierwszą prywatną porodówkę. To piąty oddział położniczy w Łodzi, ale pierwszy o tak wysokim standardzie. Pokoje są jedno- i dwuosobowe. Każdy z łazienką. Supernowoczesny blok operacyjny i dwie sale do porodu wyposażone są zgodnie z najnowszymi standardami.
  Na razie porodówka liczy 15 łóżek, dyrektorzy szpitala zapowiadają, że jeśli będzie taka potrzeba, zwiększą ich liczbę o kolejnych kilkanaście.

  Pierwsza w Łodzi prywatna porodówka należy do spółki Salve, która prowadzi gabinety lekarzy specjalistów przy ul. Struga. - Naszym marzeniem było stworzenie takiego oddziału, w którym chcielibyśmy, żeby rodziły nasze żony i córki - mówią dr Sławomir Sobkiewicz i dr Waldemar Lech, właściciele szpitala.

  Na razie placówka jest w fazie rejestracji. Być może już w przyszłym tygodniu uda się dokonać wszystkich formalności i w drugiej połowie września przyjąć pierwsze ciężarne.

  Ile będzie kosztował prywatny poród w Łodzi? Jeśli uda się dogadać z Narodowym Funduszem Zdrowia, to około 2-3 tysięcy zł, czyli tyle, ile kosztuje podwyższony standard. Jeśli jednak NFZ nie da kontraktu, wówczas przyszli rodzice, którzy chcą prywatnego porodu, będą musieli wysupłać około 5-6 tys. zł. To i tak taniej niż w Warszawie, gdzie poród kosztuje około 9,5 tys. złotych, a za "cesarkę" trzeba zapłacić ponad 11 tys. złotych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo