MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi odbędzie się wielkie forum lotnicze Routes Europe, największa tego typu impreza w Europie. Czy pomoże łódzkiemu lotnisku?

Sławomir Sowa
Sławomir Sowa
Prezes łódzkiego lotniska Anna Midera odbiera przechodnią statuetką forum Routes Europe, które odbędą się w Łodzi w przyszłym roku. Na prezentację przywdziała strój z "Ziemi Obiecanej".
Prezes łódzkiego lotniska Anna Midera odbiera przechodnią statuetką forum Routes Europe, które odbędą się w Łodzi w przyszłym roku. Na prezentację przywdziała strój z "Ziemi Obiecanej". Fot. Informa/Routes Europe
Za rok odbędzie się w Łodzi wielkie forum lotnicze Routes Europe, w którym udział weźmie około 1200 przedstawicieli reprezentujących linie lotnicze, lotniska oraz organizacje turystyczne z całej Europy. Czy Routes Europe pomoże łódzkiemu lotnisku?

Tegoroczne Routes Europe odbyło się w norweskim Bergen, gdzie statuetkę organizacji następnego forum przekazano Łodzi. Targi Routes Europe odbywają się od 2006 roku. To największe w Europie forum gdzie spotykają się przewoźnicy lotniczy, przedstawiciele portów, miast i regionów oraz organizacji turystycznych.

W Polsce impreza odbyła się dwukrotnie, ale w Warszawie i Krakowie. Tamtejsze porty lotnicze, w przeciwieństwie do Łodzi, radzą sobie znakomicie. Dlatego Routes Europe mogą być wielką szansą zarówno dla łódzkiego lotniska, które ma zaledwie dwa regularne połączenia i kilka letnich kierunków czarterowych, jak i dla Łodzi i regionu.

Łódź miała zorganizować Routes Europe już w ubiegłym roku, ale pandemia przesunęła kalendarz o dwa lata. Pierwsze europejskie spotkanie branży lotniczej po przerwie spowodowanej koronawirusem odbyło się dopiero teraz w Bergen, a Łódź będzie gościć delegatów w przyszłym roku.

Jak Łódź zaprezentowała się w Bergen

Uroczystość przekazania organizacji targów Routes Europe Łodzi odbyła się w konwencji „Ziemi obiecanej”. W autentycznych strojach z filmu „Ziemia obiecana” wystąpiła prezes Anna Midera oraz zespół łódzkiego lotniska i prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej Tomasz Koralewski.

Łódź nazywana jest „last undiscovered city” (ostatnim nieodkrytym miastem - red.). Unikalny na skalę światową charakter europejskiego miasta postindustrialnego sprawiło, że ​​Łódź znalazła się na liście „Best of the World 2022” National Geographic jako miasto, które trzeba koniecznie odwiedzić w tym roku. Ja jednak zapraszam Państwa w 2023 roku do Łodzi na Routes Europe. Przyjedźcie do najbardziej niezwykłego miasta w Europie – do „the last undiscovered city” - mówiła Anna Midera.

W czasie poczęstunku delegaci próbowali dań kuchni polskiej m.in. pierogów, placków ziemniaczanych, żurku, kiełbasy z cebulą oraz mizerii, którą delegaci nazywali „Polish tzatziki”.

Łódź przygotowuje się do Routes Europe

Routes Europe 2023 w Łodzi odbędą się w dniach 9-11 maja 2023 r. Głównym miejsce spotkań między przewoźnikami a przedstawicielami portów lotniczych będzie hala Expo, ale planowany jest cały szereg imprez towarzyszących. Jak powiedziała nam rzeczniczka łódzkiego portu Wioletta Gnacikowska, organizatorzy oczekują około 1200 przedstawicieli linii lotniczych, portów lotniczych, przedstawicieli miast i regionów europejskich, a także organizacji turystycznych. Obecni mają być też goście z Izraela i Gruzji.

Ponadto tydzień przed rozpoczęciem Routes Europe do Łodzi mają przyjechać szefowie ponad 30 linii lotniczych, aby poznać bliżej miasto i region. To opcja dla VIP. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Podczas forum w Bergen Steven Small, dyrektor Routes, powiedział: „Dzięki infrastrukturze i przepustowości 2 mln pasażerów rocznie lotnisko w Łodzi oferuje duże możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że Routes Europe pobudzi rozwój połączeń lotniczych i zwróci uwagę na Polskę centralną”.

Podczas forum w Bergen Steven Small, dyrektor Routes, powiedział: „Dzięki infrastrukturze i przepustowości 2 mln pasażerów rocznie lotnisko w Łodzi oferuje duże możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że Routes Europe pobudzi rozwój połączeń lotniczych i zwróci uwagę na Polskę centralną”.

Czy tak się stanie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki