W Łodzi pracownicy call center znający języki obce mogą dużo zarobić

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Pracownicy call center, którzy dobrze znają języki obce, mogą zarobić 5-6 tys. zł brutto, czyli od 3,5 do 4,3 tys. zł na rękę
Pracownicy call center, którzy dobrze znają języki obce, mogą zarobić 5-6 tys. zł brutto, czyli od 3,5 do 4,3 tys. zł na rękę Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Niemal 6 tys. zł brutto wynosi przeciętna pensja tych, którzy znają język francuski na poziomie zaawansowanym. Taka znajomość niemieckiego jest natomiast wyceniana na blisko 5,9 tys. zł brutto.

Wpływowi znajomości języków obcych na wysokość pensji przyjrzeli się eksperci portalu Wynagrodzenia.pl. Z ich wyliczeń wynika, że osoby, które znają język niemiecki na poziomie podstawowym, zarabiają przeciętnie 4,1 tys. zł brutto. Wystarczy znać go nieco lepiej, by pensja wzrosła do poziomu 4450 zł brutto, a biegła znajomość niemieckiego jest wyceniana na 5876 zł brutto.

Więcej mogą zarobić tylko ci, którzy biegle posługują się językiem francuskim. Przeciętna pensja takiej osoby to niemal 6 tys. zł brutto, a konkretnie 5987 zł brutto. Osoby z początkującą znajomością francuskiego zarabiają 4,4 tys. zł brutto, a ze średnią - 5250 zł brutto.

Znajomość angielskiego, w zależności od stopnia biegłości, wiąże się natomiast z przeciętną pensją od niespełna 3 do ponad 4 tys. zł brutto.

Najwięcej zarabiają ci, którzy znają angielski, niemiecki i francuski na poziomie zaawansowanym - Jagoda Zygiert, Sedlak&Sedlak

Wiele zależy też od innych umiejętności. W Łodzi zarobić można nawet 11,6 tys. zł brutto, a to... minimalna pensja proponowana osobie, która miałaby się zatrudnić na stanowisku konsultanta ds. benefitów i wynagrodzeń. Lista wymagań jest tu jednak długa:

„Cztery lata na podobnym stanowisku, z czego dwa na stanowisku konsultanta międzynarodowego ds. benefitówi wynagrodzeń, znajomość międzynarodowego prawa podatkowego i prawa pracy, doświadczenie w pracy z managerami, doradcami, prawnikami i doradcami poświadczone certyfikatami, zdolności interpersonalne i interkulturowe, analityczne, kreatywność, praca pod presją czasu”. Kolejny warunek to biegła znajomość angielskiego zarówno w mowie, jak i piśmie.

Dobrze wynagradzane są także osoby, które opanowały więcej niż jeden język obcy.

- Mediana zarobków osób znających angielski i francuski na poziomie średnio zaawansowanym wynosiła 5645 zł brutto - zaznacza Jagoda Zygiert, autorka raportu. - Najwyższe płace otrzymywali pracownicy, którzy obok znajomości języka angielskiego, posługiwali się też niemieckim i francuskim na poziomie zaawansowanym.

Te pensje przekraczają 7 tys. zł brutto. W Łodzi jest także ceniony język hindi. Osoba, która zna angielski i hindi, a także zna się na biznesie i finansach, może zarobić przynajmniej 7 tys. zł brutto. To podstawowa pensja menedżera projektu, który spełni takie oczekiwania.

Na tyle także wyceniono znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie w przypadku inżyniera ds. jakości, który jest poszukiwany przez pracodawcę z siedzibą w Kutnie. Nie musi znać hindi, wystarczy mu tylko angielski, ale musi za to znać się na kontroli procesów produkcji, wewnętrznych audytach i specjalistycznej dokumentacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
realista
Przyszłość polskich absolwentów w tym mieście...

Już wolę swoją pracę po szkole rzemiosła.

Przynajmniej nie siedzę jak cyborg 8 godzin przed ekranem.
I
Iza
A gdzie tak jest? bo ja znam ang i fr w stopniu zaawansowanym i dostaje 3500 brutto... Chetnie sie przeniose...
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie