W Łodzi uczyli pierwszej pomocy [ZDJĘCIA+FILM]

  W Łodzi uczyli pierwszej pomocy [ZDJĘCIA+FILM]

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Strażnicy miejscy przypomnieli zasady pierwszej pomocy.
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  Łódzcy strażnicy miejscy oraz doktor Joanna Kopcińska, łódzka radna, przypomnieli w piątek łodzianom zasady pierwszej pomocy. Można ich było spotkać przy ul. Zachodniej 47.
  - Większość osób nie wiedziała jak zachować się kiedy obok nich ktoś zasłabnie - przyznała doktor Joanna Kopcińska. - Uczymy tego, żeby zawsze reagować. Na przykład odchylenie głowy może uratować życie. Pamiętajmy, że nasza obojętność może bardziej zaszkodzić niż nieumiejętna pomoc.

  Taka akcja przeprowadzana jest co roku.


  - Każdy z nas może potrzebować pomocy - zaznacza doktor Kopcińska. - Nie ma znaczenia ani wiek ani płeć. Nie możemy być obojętni wobec drugiego człowieka.

  Radosław Kluska z łódzkiej straży miejskiej zaznacza, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo potrzebna w wakacje.

  - Jest teraz więcej wypadków - mówi Kluska. - Nasi strażnicy są przeszkoleni pod tym kątem. Włączyliśmy się w akcję, by przypomnieć ludziom jak pomagać.

  Do dyspozycji łodzian były trzy fantomy, na których mogli ćwiczyć swoje umiejętności.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo