MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W niedzielę Mini Bieg Ulicą Piotrkowską. Tysiąc zgłoszeń już jest

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Fot. Krzysztof Szymczak
Biegi. Już około tysiąca młodych zawodniczek i zawodników zapisało się do udziału w 7. Mini Biegu Ulicą Piotrkowską, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 maja br. od godz. 9:45.

- Przed głównym Biegiem Ulicą Piotrkowską, który odbędzie się 27 maja, tydzień wcześniej będziemy mogli kibicować i wspierać naszych najmłodszych mieszkańców, którzy pobiegną w Mini Biegu Ulicą Piotrkowską. To wyjątkowy bieg, bo odbywa się w ramach 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi, więc każdy, kto w nim wystartuje zapisze się w historii naszego miasta - powiedziała wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska.
- Zapisy na Mini Bieg Ulicą Piotrkowską wciąż są możliwe. Przez pierwsze dwa dni, czyli w piątek i w sobotę w Ogrodach Geyera, zaś w dniu wydarzenia, jeszcze na ulicy Piotrkowskiej, w okolicy pasażu Schillera, gdzie wystartują zawodniczki i zawodnicy - dodał organizator biegu Robert Blesiński.

- Dzieciaki i młodzież mają szansę wystartować w profesjonalnie przygotowanym biegu na reprezentacyjnej ulicy naszego miasta. Sport jest ważny w życiu każdego człowieka, a dla tego młodszego dodatkowo, bo kształtuje charakter. Sam wśród znajomych mam takie osoby, które przychodziły na mini biegi, a teraz już startują w biegu na 10 kilometrów. Taką postawę należy chwalić i cieszyć się, że kontakt ze sportem zaczyna się na ulicy Piotrkowskiej - dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń i menedżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa.

Tegoroczny Mini Bieg Ulicą Piotrkowską dedykowany jest dzieciom, które zostały dotknięte chorobą nowotworową i są podopiecznymi Fundacji Herosi. W związku z tym cała kwota z opłat startowych zostanie przekazana na działalność Fundacji.
Regulamin 7. Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Mini-Rossmann-Regulamin-2023.pdf (biegpiotrkowska.pl).
Dużą frekwencją cieszy się też główny Bieg Ulicą Piotrkowską. Przy okazji biegu głównego będzie organizowane niezwykłe przedsięwzięcie.

- 27 maja około godziny 15 z dachu jednego z budynków Ogrodu Geyera będziemy chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie łodzian, którzy przybędą na piknik z okazji biegu - mówi Robert Blesiński. - To będzie zdjęcie przy okazji 600-lecia Łodzi. Piknik odbywać się będzie w godzinach 15-19. O 19 wystartuje bieg główny. Mamy zapisanych około 4,5 tys. osób do biegu głównego. Zapisy jeszcze trwają drogą online. Zapraszamy na biegi i imprezy towarzyszące.

Dyrektor Biegu Ulicą Piotrkowską Jacek Chmiel obiecał, że wystartuje w tegorocznym, dwudziestym biegu. Jest na liście startowej, dokonał opłaty wpisowej.
- Szykuje nam się fantastyczne święto biegania - dodał Robert Blesiński. - Nie tylko jeśli chodzi o amatorów, którzy są dla nas najważniejsi, ale też jeśli chodzi o elitę. Będziemy mieli naprawdę mega mocną. Mamy wielu biegaczy z czołówki polskiech długodystansowców, mamy kilku Kenijczyków, także zgłosili się biegacze z Ukrainy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki