Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W niedzielę podczas XXI Dnia Papieskiego wolontariusze częstowali kremówkami. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do Caritas

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
W niedzielę obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji łódzkiej oferowali papieskie kremówki. Chętnych do zakupu nie brakowało.Kremówki papieskie w niedzielę były dostępne w 40 parafiach w Łodzi oraz w pobliskich miejscowościach. W sumie przygotowano 16 tys. ciastek, które cieszyły się ogromną popularnością. Przed łódzką archikatedrą już przed główną mszą większość słodkości została sprzedana.Czytaj dalej
W niedzielę obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji łódzkiej oferowali papieskie kremówki. Chętnych do zakupu nie brakowało.Kremówki papieskie w niedzielę były dostępne w 40 parafiach w Łodzi oraz w pobliskich miejscowościach. W sumie przygotowano 16 tys. ciastek, które cieszyły się ogromną popularnością. Przed łódzką archikatedrą już przed główną mszą większość słodkości została sprzedana.Czytaj dalej Krzysztof Szymczak
W niedzielę obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji łódzkiej oferowali papieskie kremówki. Chętnych do zakupu nie brakowało.

Kremówki papieskie w niedzielę były dostępne w 40 parafiach w Łodzi oraz w pobliskich miejscowościach. W sumie przygotowano 16 tys. ciastek, które cieszyły się ogromną popularnością. Przed łódzką archikatedrą już przed główną mszą większość słodkości została sprzedana.

- Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony m.in. na stypendia dla uczniów i studentów - mówi Izabela Stasiak, stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która w niedzielę była wolontariuszką. - Zainteresowanie ze strony łodzian jest naprawdę duże, ciastka szybko znikają.

Część nabywców wrzucała do puszek symboliczne kwoty, nie brakowało jedna osób, które za ciastko płaciły kilkanaście złotych. Akcja organizowana jest co roku i co roku cieszy się dużą popularnością.

Ulubione słodycze Jana Pawła II

Kremówki były ulubionymi ciastkami papieża Jana Pawła II i można je kupicćm.in. podczas obchodów dni papieskich. 10 października przypadł XXI Dzień Papieski, który odbył się pod hasłem "Nie lękajcie się". To nawiązanie do wypowiedzi Jana Pawła II podczas homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat.

Co roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego katolicy łączą się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiają się w nauczanie św. Jana Pawła II. Odbywa się także przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki