W niedzielę Wielki Test Języka Angielskiego

  W niedzielę Wielki Test Języka Angielskiego

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W niedzielę Wielki Test Języka Angielskiego

  ©Jakub Pokora / archiwum

  Mieszkańcy 49 polskich miast, w tym Łodzi, Aleksandrowa oraz Zgierza, wezmą udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. W czwartek organizatorzy testu zdradzili kilka kolejnych szczegółów wydarzenia i przedstawili ambasadora imprezy - podróżnika Tomasza Grzywaczewskiego, który m.in. przemierzył Syberię w drodze do Indii kierując się trasą przemierzoną w 1941 roku przez polskich uciekinierów z łagru.
  W niedzielę Wielki Test Języka Angielskiego

  ©Jakub Pokora / archiwum

  Test to darmowa okazja do sprawdzenia swojego zaawansowania w angielskim, a wyniki przedstawiane są w skali CEFR, czyli w jednolitym Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. W tym roku ogólnopolski sprawdzian odbywa się po raz drugi, a w pierwszej edycji w 2012 roku testowało się około 70 zgierzan.

  - Po teście przedstawiane są nie tylko wyniki indywidualnych uczestników, ale i poziom miast.
  Mam nadzieję, że w tym porównaniu Łódź, Aleksandrów i Zgierz wypadną najlepiej - mówiła na konferencji Bożena Ziemniewicz ze Szkoły Języków Obcych British Centre, która nadzoruje test w Łodzi. I zdradziła, że sprawdzian ma zamiar napisać Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, który intensywnie uczy się angielskiego.

  British Center prowadzi zapisy na sprawdzian przez stronę www.lodz.znaangielski.pl. Organizatorzy rozdadzą arkusze w kategoriach osób do 13. roku życia oraz dla starszych uczestników.

  W Łodzi test odbędzie się o godz. 10 w Wyższej Szkole Pedagogicznej przy ulicy Piotrkowskiej 243. Mieszkańcy Aleksandrowa sprawdzą się o godz. 11 w Zespole Szkół Zawodowych im. Staszica przy ulicy Łęczyckiej 1. Zgierzanie zaczną pisanie w samo południe w siedzibie urzędu miasta na placu Jana Pawła II 16.

  Niezależnie od uzyskanych na teście wyników warto kontynuować albo wrócić do nauki języków. Organizatorzy akcji zaprezentowali rezultaty badań z Publicznego Centrum Badań nad Zdrowiem w Luksemburgu, według których znajomość co najmniej czterech języków zmniejsza ryzyko problemów z pamięcią aż pięciokrotnie. Ponadto u poliglotów demencja występuje przeciętnie pięć lat później od osób posługujących się tylko mową ojczystą.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo