W Pile zwycięski tie break siatkarek Budowlanych

Marek Kondraciuk
Jakub Pokora/archiwum
Łódzki zespół rozpoczął sezon od przegrania pięciu setów z rzędu! Kolejne trzy jednak wygrał, odnosząc pierwsze zwycięstwo.

Po bardzo słabym występie i porażce we Wrocławiu 0:3 drużyna Budowlanych pokonała w Pile PTPS 3:2, choć pierwsze dwa sety przegrała "na stojąco" do 14 i do 11. Przełom nastąpił w trzecim, wygranym do 23, a w kolejnych dwóch łodzianki już niepodzielnie panowały na parkiecie (do 15 i tie break do 6).

- Siatkówka czasem bywa dziwna - powiedział po meczu trener Budowlanych Mauro Masacci. - W pierwszych dwóch setach właściwie grała tylko Piła. I to grała bardzo dobrą siatkówkę. Od trzeciego seta poprawiliśmy naszą grę, a rywalkom już nie szło tak dobrze. To był dziwny mecz, bo mógł skończyć się naszą porażką 0:3, a jednak wygraliśmy - dodał Włoch.

Emocjonujący był tylko trzeci set. Łodzianki prowadziły w nim 12:10, by wkrótce... przegrywać 18:20. Znakomicie w tej fazie zagrała kapitan zespołu Joanna Mirek i jej akcje dały prowadzenie Budowlanym 21:20. W końcówce wynik bardzo dobrze spisywała się Karolina Kosek (MVP meczu).

W tie breaku było 3:1 dla Budowlanych, ale PTPS doprowadził do remisu 3:3. Łodzianki odskoczyły jednak na 9:4 i 13:5 gasząc emocje. Ostatni punkt zdobyła atakiem z drugiej linii Mirek .

Do środowego meczu w Łodzi (o godz. 19 z Pałacem) siatkarki Budowlanych przystąpią więc w lepszych humorach. W siedzibie klubu (hala przy ul. Skorupki 21) można nabywać karnety na cały sezon (liga i Puchar Polski) w cenie 150 zł (ulgowy 100 zł). Są one dostępne także na stronie internetowej (www.budowlanilodz.pl).

PTPS Piła - Budowlani Łódź 2:3 (25:14, 25:11, 23:25, 15:25, 6:15)

Piła: Kaczmar 4, Hudima 13, Brown 15, Kosmatka 8, Kuligowska 20, Martałek 8, libero Wysocka oraz Krawulska 3, Naczk, Kajzer i Tracz. Trener: Mirosław Zawieracz.

Budowlani: Grbac 5, Kosek 19, de Paula 9, Mirek 7, Roussaux 19, Golec 7, libero Ciesielska oraz Wójcik, Kwiatkowska 4, Mróz, Bryda 3. Trener: Mauro Masacci.