Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W poniedziałek remont Hetmańskiej, za tydzień Puszkina wraz z rondem Inwalidów. Będą utrudnienia w ruchu na trasie W-Z

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Zachodnia jezdnia ul. Puszkina doczeka się remontu jeszcze we wrześniu.
Zachodnia jezdnia ul. Puszkina doczeka się remontu jeszcze we wrześniu. Grzegorz Gałasiński
Hetmańska zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Rokicińskiej do Zakładowej, a Puszkina od ronda Inwalidów do ronda Sybiraków, ale tylko po zachodniej stronie

Utrudnienia na Janowie

W najbliższy poniedziałek –19 września rozpocznie się generalny remont jednej z najważniejszych ulic osiedli Janów i Olechów. Chodzi o ul. Hetmańską, która zostanie wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Rokicińską do ul. Zakładowej, czyli na najbardziej zniszczonym i pełnym dziur fragmencie. Na szczęście nie będzie się to wiązało z wyłączeniem tej ulicy z użytkowania. Prace mają być prowadzone pod ruchem, choć oczywiście utrudnienia będą. Ma być dostępny jeden pas ruchu w każdą stronę. Zaplanowane roboty obejmują zerwanie starej nawierzchni wraz z podbudową, ułożenie nowej podbudowy oraz kilku warstw asfaltu. Remont obejmie także nawierzchnię przystanków MPK po zachodniej stronie ulicy, czyli przy osiedlowych zabudowaniach.

Utrudnienia na Widzewie

Tydzień później – 26 września mają z kolei zacząć się prace na ul. Puszkina. Drogowcy będą tam wymieniać jezdnię zachodniej nitki, czyli od ronda Inwalidów do ronda Sybiraków. Prace obejmą także samo rondo Inwalidów. W miejscach, gdzie jezdnia wymaga naprawy zostanie położona nowa nawierzchnia.
Prace na rondzie będą miały duży wpływ na ruch po trasie W–Z. W najbliższych dniach zostanie ogłoszona organizacja ruchu na czas pierwszego etapu remontu. Będzie się ona zmieniać wraz z postępem prac na rondzie.
Jeszcze w 2022 r. miasto planuje remonty kilku widzewskich ulic, m.in. Białoruskiej, Gerberowej i Przybyszewskiego oraz kolejnego odcinka al. Śmigłego-Rydza.

Remonty trwają też po przeciwległej stronie Łodzi. Nowa asfaltowa nawierzchnia jest już ułożona ulicy Maratońskiej pomiędzy al. Waltera - Jankego a Popiełuszki. Zatoki przystankowe będą teraz betonowe, co ma zapewnić ich większą trwałość i nie odkształcanie się podłoża w wyniku częstego zatrzymywania się autobusów. W przyszłym tygodniu, prawdopodobnie od 21 września, drogowcy zajmą się również odnowieniem nawierzchni ul. Popiełuszki.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W poniedziałek remont Hetmańskiej, za tydzień Puszkina wraz z rondem Inwalidów. Będą utrudnienia w ruchu na trasie W-Z - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki