Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Sanepidzie można zbadać grzyby

Joanna Barczykowska
W Sanepidzie w Łodzi można zbadać grzyby.
W Sanepidzie w Łodzi można zbadać grzyby. Piotr Krzyżanowski/archiwum Polskapresse
W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi rozpoczął dyżury ekspert, który udziela porad dotyczących grzybów jadalnych i trujących. W tym sezonie do łódzkiego Sanepidu trafiło już trzech grzybiarzy. Wszyscy w swoich koszykach mieli niejadalne grzyby.

- Najczęstsze pomyłki z jakimi spotykamy się w podłódzkich lasach to pomylenie borowika lub podgrzybka z niejadalnym goryczakiem. Mieliśmy też przypadek niejadalnej piestrzenicy kasztanowatej. W zeszłym roku łodzianka znalazła go na swojej działce i myślała, że jest jadalny. Niestety zatruła się nim. Na szczęście piestrzenica nie jest trująca, tak jak śmiertelne muchomory - mówi Ewa Łukasiewicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Jakie grzyby najczęściej występują w podłódzkich lasach?

- Najpopularniejsze są kurki, koźlarze, podgrzybki i borowiki. W tym roku sezon grzybowy jeszcze na dobre się nie zaczął, ponieważ jest dość sucho, ale spodziewamy się, że niedługo będzie wysyp. Jeśli łodzianie nie są pewni, czy zebrane przez nich grzyby są jadalne, zapraszamy na bezpłatną poradę grzyboznawcy - dodaje Ewa Łukasiewicz.

Poradę można uzyskać w siedzibie PSSE w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 194, pok. nr 4 codziennie w godz. 9 - 11 lub pod numerem telefonu 42 253 90 44.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki