W weekend Piotrków będzie biesiadował

  W weekend Piotrków będzie biesiadował

  Karolina Wojna

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Przypomnienie tradycji piwowarskich i kupieckich, Jarmark Dominikański, giełda staroci, plenerowa potańcówka w Rynku Trybunalskim, a przede wszystkim możliwość degustacji wielu gatunków piw, m.in. wytwarzanych w Piotrkowie. Tak w weekend będą się bawić uczestnicy Biesiady Trybunalskiej.
  Zimne piwo i piękne hostessy, czyli Biesiada Trybunalska

  Zimne piwo i piękne hostessy, czyli Biesiada Trybunalska ©Dariusz Śmigielski

  Imprezę rozpocznie - w sobotę o godz. 8.45 - pochód piwowarów i kupców główną ulicą Piotrkowa. Po modlitwie w intencji opiekunów piwowarów i kupców na całym świecie, w muzeum w Piotrkowie zostanie otwarta wystawa, poświęcona 700. rocznicy kupiectwa w trybunalskim grodzie.

  Wielkie biesiadowanie zacznie się w samo południe. O podniebienia piotrkowian zadbają działające wokół Rynku Trybunalskiego puby i restauracje, które na biesiadę szykują m.in. mięsa i potrawy, przygotowywane z wykorzystaniem piwa.

  Złoty trunek będzie królował na stołach, m.in. swoją premierę podczas biesiady będą miały napój i piwo bezalkoholowe, przygotowane w oparciu o recepturę piotrkowskich dominikanek.


  Sobotnia impreza w Rynku Trybunalskim, wzorem ubiegłorocznej, ma potrwać do północy i zakończyć się potańcówką pod gwiazdami.

  W niedzielę biesiadnicy przeniosą się na dziedziniec klasztoru Panien Dominikanek, gdzie będzie trwał odpust z okazji święta Matki Bożej Śnieżnej. W programie Jarmark Dominikański, wystawa i koncert, które zakończy zaplanowana na godz. 20 msza święta i symboliczny cud Matki Bożej Śnieżnej.

  Dwudniowa Biesiada Trybunalska odbywa się pod patronatem "Dziennika Łódzkiego".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo