Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W ZSP nr 19 w Łodzi odsłonięto tablicę poświęconą pamięci Zenona Grodzińskiego [ZDJĘCIA]

Maciej Kałach
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi odsłonięto w piątek (15 maja) tablicę poświęconą pamięci Zenona Grodzińskiego, ulubionego nauczyciela dawnych wychowanków tej placówki.

Zenon Grodziński (ur. 1925) był nauczycielem przedmiotów zawodowych od 1952 r. Jak informuje ZSP nr 19, stał się tam kierownikiem wydziału farbiarsko-wykończalniczego oraz stworzył fundamenty szkolnego warsztatu tej specjalności.

Sprowadzał do placówki nowoczesne urządzenia - w tym szwajcarskie. Spędził w szkole 33 lata życia zawodowego, wykształcając wielu techników dla łódzkiego przemysłu lekkiego. Uwielbiany pedagog, m.in. za organizowanie szkolnych wycieczek w góry, chętnie odwiedzał ZSP nr 19 także po przejściu na emeryturę. Zmarł w 2014 r.

- Odsłonięcie tablicy było inicjatywą dawnych uczniów Zenona Grodzińskiego - mówi Teresa Łęcka, dyrektor ZSP nr 19.

W piątek w szkole uhonorowano także Waldemara Bilińskiego. Przedsiębiorca prowadzący Zakład Włókienniczy Biliński w Konstantynowie (specjalizujący się m.in. w barwieniu odzieży) otrzymał nagrodę Mentora ZSP nr 19.

Firma wspiera szkołę, zaś osoba Waldemara Bilińskiego jest dla jej uczniów przykładem, że można odnieść sukces w branży włókienniczej - klasy o tym profilu wciąż są proponowane przez ZSP nr 19.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki