Wakacje w Chorwacji coraz popularniejsze

  Wakacje w Chorwacji coraz popularniejsze

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  - Dodatkowo przyjemniejsza stanie się sama podróż do Chorwacji. Mniej będzie kontroli celnych i granicznych. Chorwaci chcą do 2015 r wejść do strefy Schengen - mówi Kamil Krzyżanowski dyrektor operacyjny edom.pl, który specjalizuje się w wynajmie domów i apartamentów wakacyjnych.

  Magda Plutecka-Dydoń z Neckermanna zaznacza, że biuro podróży odnotowało prawie 60 proc. wzrost liczby klientów w Chorwacji w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

  - Chorwacja ma jedne z najczystszych plaż i kąpielisk w Europie oraz imponującą przyrodę z zadbanymi parkami - zaznacza Plutecka-Dydoń.

  Za tygodniowy urlop w Dalmacji, w hotelu czterogwiazdkowym z dwoma posiłkami i dojazdem własnym zapłacimy w Neckermanie od 1190 zł za osobę, w apartamencie bez wyżywienia - od 267 zł.

  Według danych Wakacje.pl najczęściej wybierane regiony to Korcula i Istria.

  - Ostatnio średnia wartość rezerwacji to 1872 zł od osoby - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

  Anna Kaźmierczak z Novasolu zaznacza, że w porównaniu z cenami południowej Francji czy Włoch, te w Chorwacji są ciągle w przedziale tzw. cen do przyjęcia.

  - Jakość rezerwowanego lokum w niczym nie ustępuje tym w innych krajach - mówi Kaźmierczak. - Apartament dla czterech osób na tydzień, w standardzie 3 gwiazdek, można wynająć od 830 zł.

  W Eurocampie większość miejsc w Chorwacji w sezonie jest już sprzedana, dostępne są miejsca poza sezonem. - Koszt tygodniowego pobytu rodziny we wrześniu to ok. 1 tys. zł - mówi Agnieszka Łyko z Eurocamopu.

  Według porównywarki ofert turystycznych KAYAK, podróżni wyruszający do Splitu powinni uważnie śledzić ofertę Czech Airlines. Za bilet z Warszawy zapłacimy w lipcu 1705 zł w dwie strony dla jednej osoby. Natomiast za lot pod koniec sierpnia do Splitu podróżni zapłacą niecałe 1300 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny