reklama

Waldemar Buda: Premier Mateusz Morawiecki docenił moją pracowitość i sumienność [ROZMOWA]

Marcin Darda
Marcin Darda
<strong>Waldemar Buda</strong>, wiceminister inwestycji i rozwoju.
Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwoju.
"Rękoma i nogami będę zabiegał o to, by Łódź i województwo skorzystały jak najwięcej - mówi Waldemar Buda (PiS), nowy wiceminister inwestycji i rozwoju.

Co zobaczył w panu premier, że powierzył tak odpowiedzialne stanowisko?

- Zakładam, że przez trzy lata pracy w parlamencie dałem się poznać jako osoba pracowita i sumienna. Sam mogę to powiedzieć, bo jeśli policzyć ilość wprowadzonych ustaw, sprawozdań, wystąpień klubowych, to jestem w czołowce. Myślę, że wykształcenie prawnicze też miało znaczenie. Poza tym z premierem przez te trzy lata mieliśmy sporo różnych dyskusji i rozumiemy się doskonale. To zdecydowało, że otrzymałem to odpowiedzialne zadanie, które jest dla mnie wyzwaniem.

- Ale nie jest Pan jedynym młodym, nowym wiceministrem. Te nominacje to budowa nowego zaplecza politycznego premiera?

Myślę, że to nie ten kontekst. Przychodzi po prostu taki moment, w którym młodzi ludzie obejmują funkcje. O tym, że premier powołał mnie na wiceministra, moim zdaniem zdecydowały pracowitość i sumienność .

A co Łódź i region zyskają na pańskim stanowisku w ministerstwie?

- Bezpośrednio, z punktu widzenia lokowania inwestycji, nie mam na to przełożenia. Ale będac w rządzie mam większe możliwości wpływania na decyzje podejmowane w innych miejscach. Mam nadzieję, że w dalszej perspektywie przełoży się to na korzystne rozstrzygnięcia dla Łodzi i regionu, choć po dwóch dniach pracy niczego konkretnego nie mogę powiedzieć. Mogę natomiast zapewnić, że wszędzie tam gdzie pojawi się dyskusja na temat Łodzi i województwa, rękoma i nogami będę zabiegał, by jak najwięcej skorzystały.

- Nadzoruje Pan regionalne programy operacyjne. To znaczy, że Łódzkie może liczyć na więcej unijnych pieniędzy?

Negocjacje przyszłej perspektywy rozpoczną się wiosną. Ważniejszy jest dzień dzisiejszy, bo w ramach obecnej perspektywy sporo procesów można usprawnić, regulaminy konkursowe zmienić tak, by pieniędzy wydać więcej i zwiększyć ilość podmiotów uprawnionych do pozyskania środków. W tym przede wszystkim widzę potencjał.

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
Obserwator

Awans z ręki Pinokia to wstyd ! Lizusom to nie przeszkadza!

L
LONG
2019-06-07T06:25:58 02:00, Gość:

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

2019-06-07T07:19:09 02:00, Łodziak:

Powiedz kiedy ? Dalej będziecie wypominają sytuację z przed 10 lat odnośnie Kropki który nie był w PiS?

To miasto od lat było jest i będzie rządzone przez układy jeszcze z czasów PRL. Są takie regiony na wschód od lasu łagiewnickiego gdzie ta oligarchia łódzka mieszka :)

2019-06-07T08:51:13 02:00, Kinia:

I co z tego, że nie był?! Ale był z tego samego porąbanego środowiska politycznego!!! Ześwirowanych dewotów!!!

2019-06-09T12:40:09 02:00, Gość:

Zdajesz sobie sprawę, że na desperata/świra uchodzą komentarze takie jak twoje? Nic was nie nauczyły wybory do PE?

Wy mieliście tych nauczek 8 /osiem / pod rząd to my mamy jeszcze sporo luzu - świrnięci wielbiciele czarnosukienkowych z wzajemnością.

G
Gość
2019-06-07T06:25:58 02:00, Gość:

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

2019-06-07T07:19:09 02:00, Łodziak:

Powiedz kiedy ? Dalej będziecie wypominają sytuację z przed 10 lat odnośnie Kropki który nie był w PiS?

To miasto od lat było jest i będzie rządzone przez układy jeszcze z czasów PRL. Są takie regiony na wschód od lasu łagiewnickiego gdzie ta oligarchia łódzka mieszka :)

2019-06-07T08:51:13 02:00, Kinia:

I co z tego, że nie był?! Ale był z tego samego porąbanego środowiska politycznego!!! Ześwirowanych dewotów!!!

Zdajesz sobie sprawę, że na desperata/świra uchodzą komentarze takie jak twoje? Nic was nie nauczyły wybory do PE?

M
MS

Zapłata za wstyd po przegranych wyborach ! Lepiej nie pomagaj bo z pewnością zaszkodzisz !

P
Podpowiadam
2019-06-07T10:22:25 02:00, Gość:

Porządny facet-szkoda,że odchodzi z Łodzi.Dużo pomagał biednym ludziom.Teraz to nie będzie do kogo zwrócić się o pomoc.

Do Pana Boga lub taty Rydzyka .

c
czips

Nie ma gorszej rekomendacji, jak "docenienie" przez tzw, premiera!

G
Gość

jasne jasne a ziemia jest płaska grunt to dobre samopoczucie

G
Gość
2019-06-07T06:25:58 02:00, Gość:

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

Pierwszą sprawą,którą mógłby Pan przysłużyć się Łodzi,byłaby interwencja u Ministra Sprawiedliwości w sprawie remontu i przekształcenia dawnego budynku Filologii UŁ przy al.Kościuszki 65 w Sąd Apelacyjny.Odbyły się już 3 przetargi i wciąż nie ma wykonawcy,bo brakuje części kwoty,a przecież taniej nie będzie,będzie drożej.

G
Gość

Gościu wypad do Turku tam swoje głupkowate pomysły wprowadzać a nie w Łodzi się lansujesz. Lizusie idź kaczorowi laske zrobić może cię awansuje na ministra od spraw zbędnych i niepotrzebnych

G
Gość

Porządny facet-szkoda,że odchodzi z Łodzi.Dużo pomagał biednym ludziom.Teraz to nie będzie do kogo zwrócić się o pomoc.

K
Kinia
2019-06-07T06:25:58 02:00, Gość:

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

2019-06-07T07:19:09 02:00, Łodziak:

Powiedz kiedy ? Dalej będziecie wypominają sytuację z przed 10 lat odnośnie Kropki który nie był w PiS?

To miasto od lat było jest i będzie rządzone przez układy jeszcze z czasów PRL. Są takie regiony na wschód od lasu łagiewnickiego gdzie ta oligarchia łódzka mieszka :)

I co z tego, że nie był?! Ale był z tego samego porąbanego środowiska politycznego!!! Ześwirowanych dewotów!!!

K
Kinia

Buda jak Duda to tylko fałsz i obłuda!!!

P
Puchatek

Premier docenił pańską służalczość p. Buda. S Ł U Ż A L C Z O Ś Ć.

Ł
Łodziak
2019-06-07T06:25:58 02:00, Gość:

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

Powiedz kiedy ? Dalej będziecie wypominają sytuację z przed 10 lat odnośnie Kropki który nie był w PiS?

To miasto od lat było jest i będzie rządzone przez układy jeszcze z czasów PRL. Są takie regiony na wschód od lasu łagiewnickiego gdzie ta oligarchia łódzka mieszka :)

G
Gość

Nikt tak bardzo nie zaszkodził Łodzi jak PiS.

Dodaj ogłoszenie