Warsztaty jazzowe, koncerty i europejski projekt współpracy Jazz Connective w łódzkiej Wytwórni

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Mona Elodie Pasquier
Mona Elodie Pasquier materiały prasowe
W łódzkim klubie Wytwórnia w poniedziałek, w ramach 12. edycji Letniej Akademii Jazzu, rozpoczęły się warsztaty jazzowe INTL Jazz Platform oraz wydarzenie towarzyszące w postaci europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Przedsięwzięcie potrwa do 25 lipca.

Odbywające się w ramach Letniej Akademii Jazzu warsztaty kreatywne INTL Jazz Platform cieszą się dużą popularnością wśród młodych muzyków jazzowych z Polski i zagranicy.

- W tym roku wpłynęła do nas rekordowa liczba zgłoszeń z kraju i Europy, a nawet z Azji oraz Australii - podkreślają organizatorzy. - Z tego powodu liczba uczestników tegorocznych warsztatów została zwiększona z 40 do 55 osób.

Przez cztery dni lipca studenci będą mogli rozwijać swe umiejętności instrumentalne pod skrzydłami reprezentantów światowej sceny: norweskiego kontrabasisty Ingebrigta Håker Flatena, norweskiego saksofonisty Mariusa Neseta, brytyjskiego pianisty i kompozytora Johna Escreeta, fińskiego trębacza Verneriego Pohjoli oraz nowojorskiego perkusisty Jima Blacka. Poranne wykłady prowadzone przez członków kadry, podczas których dzielą się oni doświadczeniami ze słuchaczami i odpowiadają na pytania, są otwarte dla wszystkich i odbywają się do czwartku w godz. 10.30-12.

W tym roku Fundacja Wytwórnia dołączyła do europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Łódź stała się więc siódmym miastem partnerskim obok Ljubljany, Helsinek, Dublina, Birmingham, Londynu i Lyonu, które gości międzynarodowych delegatów, prezentuje europejskie projekty jazzowe i organizuje seminaria oraz warsztaty poświęcone kreatywnej muzyce. Polska odsłona projektu ma miejsce właśnie podczas 7. edycji międzynarodowych warsztatów jazzowych INTL Jazz Platform.

W ramach Jazz Connective w Wytwórni odbywają się panele dyskusyjne dla uczestników warsztatów oraz delegatów z Europy (reprezentantów festiwali, klubów, agencji i instytucji, muzyków oraz managerów) na temat możliwości zwiększania kompetencji muzyków jazzowych na międzynarodowych rynkach muzycznych oraz promowania kultury w zasięgu globalnym. Panel „Music as a profession: Organizing your work life as a professional musician”, który odbędzie się dziś od godz. 16 w kinie 3D Wytwórnia, jest otwarty dla słuchaczy.

Dla publiczności organizatorzy przygotowali koncerty artystów z Europy. W poniedziałek na scenie Wytwórni zagrało fortepianowe trio Enemy z liderem pianistą Kitem Downesem. We wtorek zaprezentuje się tworzony przez Zbigniewa Chojnackiego i Łukasza Czekałę polski jazzowo-elektroniczny duet Back-Space oraz francuski kwintet Mona z klarnecistką basową Elodie Pasquier na czele, natomiast w środę - słoweńska pianistka jazzowa Kaja Draksler. INTL Jazz Platform oraz Jazz Connective zwieńczy w czwartek na głównej festiwalowej scenie koncert finałowy uczestników warsztatów oraz występ trębacza Piotra Damasiewicza i jego formacji Power Of The Horns. Ten wieczór jest już biletowany (30/40 zł) i wliczony w karnety festiwalowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie