Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty jazzowe, koncerty i europejski projekt współpracy Jazz Connective w łódzkiej Wytwórni

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Mona Elodie Pasquier
Mona Elodie Pasquier materiały prasowe
W łódzkim klubie Wytwórnia w poniedziałek, w ramach 12. edycji Letniej Akademii Jazzu, rozpoczęły się warsztaty jazzowe INTL Jazz Platform oraz wydarzenie towarzyszące w postaci europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Przedsięwzięcie potrwa do 25 lipca.

Odbywające się w ramach Letniej Akademii Jazzu warsztaty kreatywne INTL Jazz Platform cieszą się dużą popularnością wśród młodych muzyków jazzowych z Polski i zagranicy.

- W tym roku wpłynęła do nas rekordowa liczba zgłoszeń z kraju i Europy, a nawet z Azji oraz Australii - podkreślają organizatorzy. - Z tego powodu liczba uczestników tegorocznych warsztatów została zwiększona z 40 do 55 osób.

Przez cztery dni lipca studenci będą mogli rozwijać swe umiejętności instrumentalne pod skrzydłami reprezentantów światowej sceny: norweskiego kontrabasisty Ingebrigta Håker Flatena, norweskiego saksofonisty Mariusa Neseta, brytyjskiego pianisty i kompozytora Johna Escreeta, fińskiego trębacza Verneriego Pohjoli oraz nowojorskiego perkusisty Jima Blacka. Poranne wykłady prowadzone przez członków kadry, podczas których dzielą się oni doświadczeniami ze słuchaczami i odpowiadają na pytania, są otwarte dla wszystkich i odbywają się do czwartku w godz. 10.30-12.

W tym roku Fundacja Wytwórnia dołączyła do europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Łódź stała się więc siódmym miastem partnerskim obok Ljubljany, Helsinek, Dublina, Birmingham, Londynu i Lyonu, które gości międzynarodowych delegatów, prezentuje europejskie projekty jazzowe i organizuje seminaria oraz warsztaty poświęcone kreatywnej muzyce. Polska odsłona projektu ma miejsce właśnie podczas 7. edycji międzynarodowych warsztatów jazzowych INTL Jazz Platform.

W ramach Jazz Connective w Wytwórni odbywają się panele dyskusyjne dla uczestników warsztatów oraz delegatów z Europy (reprezentantów festiwali, klubów, agencji i instytucji, muzyków oraz managerów) na temat możliwości zwiększania kompetencji muzyków jazzowych na międzynarodowych rynkach muzycznych oraz promowania kultury w zasięgu globalnym. Panel „Music as a profession: Organizing your work life as a professional musician”, który odbędzie się dziś od godz. 16 w kinie 3D Wytwórnia, jest otwarty dla słuchaczy.

Dla publiczności organizatorzy przygotowali koncerty artystów z Europy. W poniedziałek na scenie Wytwórni zagrało fortepianowe trio Enemy z liderem pianistą Kitem Downesem. We wtorek zaprezentuje się tworzony przez Zbigniewa Chojnackiego i Łukasza Czekałę polski jazzowo-elektroniczny duet Back-Space oraz francuski kwintet Mona z klarnecistką basową Elodie Pasquier na czele, natomiast w środę - słoweńska pianistka jazzowa Kaja Draksler. INTL Jazz Platform oraz Jazz Connective zwieńczy w czwartek na głównej festiwalowej scenie koncert finałowy uczestników warsztatów oraz występ trębacza Piotra Damasiewicza i jego formacji Power Of The Horns. Ten wieczór jest już biletowany (30/40 zł) i wliczony w karnety festiwalowe.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki