Watykan: Raul Castro spotkał się z papieżem Franciszkiem....

  Watykan: Raul Castro spotkał się z papieżem Franciszkiem. Podziękował mu za mediację z USA [ZDJĘCIA]

  Tomasz Dereszyński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Papież Franciszek i Raul Castro
  1/5
  przejdź do galerii

  Papież Franciszek i Raul Castro ©Gregorio Borgia

  Papież Franciszek spotkał się w niedzielę z kubańskim prezydentem Raulem Castro. Nieoficjalnie mówi się, że Raul, brat Fidela Castro, przyjechał na spotkanie do Watykanu, by m.in. podziękować papieżowi za pomoc w pośrednictwie w niedawnym zbliżeniu dyplomatycznym z USA.
  Prezydent Kuby, następca Fidela Castro, zatrzymał się w Watykanie w drodze powrotnej na Kubę po wizycie w Moskwie. Castro uczestniczył w hucznych obchodach Dnia Zwycięstwa na Placu Czerwonym.

  Godzinne spotkanie odbyło się w studiu auli Pawła VI i zakończyło się długim i serdecznym uściskiem dłoni. Papież Franciszek zapowiedział, że odwiedzi Kubę w drodze do Stanów Zjednoczonych we wrześniu 2015 r.

  Przypomnijmy, że Kościół katolicki zorganizował serię tajnych spotkań dyplomatycznych, aby pomóc w niedawnym zbliżeniu amerykańsko-kubańskim. W rozmowy bezpośrednio zaangażowany był papież Franciszek. USA nałożyły embargo na Kubę wkrótce po rewolucji kubańskiej (1956-1959).

  78-letni Franciszek będzie trzecim papieżem, który odwiedzi Kubę. W 1998 r. na wyspie był Jan Paweł II, a w 2012 r. papież Benedykt XVI.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo