We wtorek poznamy nowe logo Łodzi

  We wtorek poznamy nowe logo Łodzi

  Katarzyna Chmielewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Porównanie herbów i znaków graficznych łodzi i miast od dawna budujących swoje marki

  Porównanie herbów i znaków graficznych łodzi i miast od dawna budujących swoje marki ©mat. prasowe

  Już we wtorek o godz. 19 w Pasażu Schillera wszyscy łodzianie zobaczą nowe logo Łodzi. Uroczystość dla mieszkańców poprowadzi prezydent Hanna Zdanowska. Zwieńczeniem imprezy będzie włączenie świątecznej iluminacji na Piotrkowskiej.
  Porównanie herbów i znaków graficznych łodzi i miast od dawna budujących swoje marki

  Porównanie herbów i znaków graficznych łodzi i miast od dawna budujących swoje marki ©mat. prasowe

  Nowe logo Łodzi zostało wyłonione w konkursie ogłoszonym w lipcu. Projekt wybrany został przez komisję pod przewodnictwem wiceprezydent Agnieszki Nowak. W skład komisji weszli radni, urzędnicy, artyści i specjaliści od marketingu. Autor zwycięskiego projektu otrzymał nagrodę w wysokości 50 tys. zł.

  Nadeszło 75 propozycji, jury jednogłośnie wybrało logo, które najlepiej oddaje ideę Łodzi, jako miasta przemysłów kreatywnych. Nowe logo ma nawiązywać do twórczości znanych łódzkich artystów awangardowych - Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego.

  Organizacją premiery nowego logotypu miasta zajęła się agencja kreatywna. Zorganizuje ona również kampanię informacyjno-promocyjną.

  Usługa agencji kosztuje ok. 140 tys. zł. - Największa część tej kwoty to koszty wyprodukowania wielkoformatowych siatek z nadrukowanym logo. Zawisną one w kilku strategicznych punktach miasta. Zależy nam na tym, aby wszyscy łodzianie poznali nowe logo i je polubili - mówi Bartłomiej Wojdak, dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta.

  Logo jest konsekwencją opracowania strategii promocji marki miasta jako stolicy przemysłów kreatywnych. Uzupełnieniem logo będzie hasło, które poznamy również we wtorek. Taki nowoczesny sposób promocji wybrały również inne duże miasta m.in. Warszawa i Poznań.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu nowe logo?

  ARA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  To już kolejny pomysł na beznadziejne zmarnowanie pieniędzy. Kiedyś ktoś wymyślił stylizowaną, prostą w formie łódkę, która od razu kojarzyła się z moim miastem, dlaczego tego nie przywrócić?...rozwiń całość

  To już kolejny pomysł na beznadziejne zmarnowanie pieniędzy. Kiedyś ktoś wymyślił stylizowaną, prostą w formie łódkę, która od razu kojarzyła się z moim miastem, dlaczego tego nie przywrócić? Trzeba znowu wyważać otwarte drzwi? A do tego p. prezydent, która skupia się na głupstwach a strategii dla Łodzi przez rok urzędowania nie potrafiła porządnie przygotować. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  klapa

  arkadiusz b. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  kolejna totalna klapa Wojdaka który ciągnie na dno Zdanowska! Pani Prezydent temu panu czas powiedzieć koniec ośmieszania naszego miasta

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo