Weekend w Łodzi. Co robić? Gdzie się wybrać? [PROPOZYCJE NA 27-28 STYCZNIA]

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Zimowy Moto Weteran Bazar to nie tylko okazja do zakupów, ale także poznania historii i oferty grup rekonstrukcyjnych
Zimowy Moto Weteran Bazar to nie tylko okazja do zakupów, ale także poznania historii i oferty grup rekonstrukcyjnych Krzysztof Szymczak
Centra handlowe w Łodzi w najbliższych dniach przygotowały wiele atrakcji. Około 130 masek i figurek w afrykańskim stylu można oglądać w palmiarni. Ćwiczenia umysłu, zajęcia plastyczne oraz wykłady o Japonii i historii łodzianek to propozycje Centrum Aktywnego Seniora w Śródmieściu. W sobotę w nowej Hali Expo odbędzie się zimowa edycja Moto Weteran Bazaru. Samotni weganie, miłośnicy podróży czy chrześcijanie mogą wybrać się na szybką randkę. Samotni weganie, miłośnicy podróży czy chrześcijanie mogą wybrać się na szybką randkę

Centra handlowe w najbliższych dniach przygotowały wiele atrakcji. Można uczyć się makijażu, urządzania wnętrz, obejrzeć galę dziecięcych miss lub kupić produkty regionalne.

Galeria Łódzka

W sobotę w Galerii Łódzkiej odbędzie się gala finałowa konkursu „Mała Miss i Mały Mister Expressu Ilustrowanego”. To trzecia już edycja tej popularnej imprezy.

Kandydaci do tytułu zostali wybrani w głosowaniu interne-towym wśród tysiąca zgłoszonych dzieci. Teraz, podczas gali finałowej, na scenie w Galerii Łódzkiej zaprezentują się szerszej publiczności. Pojawią się laureatki i laureaci z trzech kategorii wiekowych: do 3 lat, 4-6 lat i 7-10 lat. Zostaną im też wręczone nagrody na zakończenie konkursu.

Ale atrakcje czekają na wszystkich klientów Galerii Łódzkiej. Już od godz. 13 na scenie prezentować się będzie zespół taneczny Kiki Dance. Pokaże układy rock’n’rolla, jazzowe oraz estradowe.

Gala konkursu Mała Miss i Mały Mister odbywa się już po raz trzeci. Tym razem w Galerii Łódzkiej
Gala konkursu Mała Miss i Mały Mister odbywa się już po raz trzeci. Tym razem w Galerii Łódzkiej Łukasz Kasprzak

Teatr Malutki pokaże najmłodszym spektakl „Taka Pchła”. Opowiada on o kuchennych łóżkach i garnkach, które stają się bohaterami opowieści.

W Galerii Łódzkiej pojawi się też punkt malowania buziek. Dodatkową atrakcją będzie MiS(S)trzowski Punkt Foto. Każdy chętny będzie mógł zrobić sobie w nim zdjęcie, a dzięki akcesoriom i gadżetom samodzielnie wcielić się w rolę miss lub mistera.

Sukcesja

W niedzielę w Sukcesji gościć będzie Magdalena Pieczonka- znana - makijażystka, stylistka rzęs i youtuberka. Często pracuje przy produkcjach filmowych i profesjonalnych sesjach fotograficznych. Dba o makijaż wielu polskich gwiazd: m.in. Dody, Natalii Siwiec, Patrycji Markowskiej i Mai Sablewskiej.

Sukcesja ma dla swoich klientów dwa zaproszenia na spotkanie i warsztat z Magdaleną Pieczonką. Otrzymają je te osoby, które w najciekawszy sposób skomentują informację o spotkaniu z artystką na facebookowym profilu Sukcesji. Komentarze można pisać dziś do końca dnia. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w sobotę.

Sukcesja zaprasza też do nowootwartych sklepów i lokali. Od tygodnia na gości czeka kawiarnia Coffee to Go. Kawiarnia serwuje śniadania w godz. 8-13. Za 9 złotych można zjeść pyszną jajecznicę, koszerną szakszukę, bajgle, kanapki i wytrawne gofry. W lokalu można też zamówić świeżo wyciskane soki owocowe i przepyszne lody, w które kawiarnię zaopatruje „Lód miód”.

W planach są też kolejne otwarcia. W pierwszych dniach lutego w Sukcesji zacznie działać restauracja Rajskie Jadło, specjalizująca się w potrawach polskiej kuchni.

Trwają przygotowania do otwarcia salonu gier w technologii 3D i 360 stopni, a także punktu sprzedającego bitcoiny.

Port Łódź

Dziś i jutro w Porcie Łódź czynny będzie jarmark regionalny. Na straganach zlokalizowanych koło sklepu Saturn będzie można kupić m.in. wędzone ryby, sery, wędliny, miody i chleby. Stragany czynne będą w godz. 10-21.

Sklep Ikea w Porcie Łódź zaprasza natomiast na cykl warsztatów dotyczących urządzania wnętrz. W sobotę o godz. 10 i 14 odbędą się warsztaty dotyczące aranżacji salonów. Specjaliści z Ikei podpowiedzą, jak funkcjonalnie i modnie urządzić domowy salon. Warsztaty odbędą się w dwóch turach: o godz. 10 i 14 (na każdą jest 10 miejsc). Są bezpłatne, jednak trzeba być posiadaczem karty Ikea Family. Jeśli ktoś jej nie ma, może zapisać się bezpośrednio przed rejestracją. Zapisy przyjmowane są przez internet na stronie ikea.com.pl w zakładce łódzkiego sklepu.

Sobotnie warsztaty to jednak tylko początek cyklu. Od 7 do 11 lutego będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących aranżacji pokoju dla dziecka. Odbywać się będą w dni robocze o godz. 12,14.30 i 16.30 a w weekendy o godz. 10 i 12.

Natomiast w sobotę i w niedzielę 10 i 11 lutego o godz. 10 odbędą się warsztaty z projektowania kuchni, a 10 i 11 lutego od godz. 14.30 będzie można poznać zasady urządzania pokojów dziennych.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Obowiązują zapisy przez stronę internetową łódzkiego sklepu Ikea.

Tulipan

Jarmark produktów regionalnych odbywa się w tym tygodniu także w Centrum Handlowym Tulipan. Na straganach można kupić naturalne i ekologiczne produkty oraz wyroby tradycyjne. Stragany czynne są dziś i jutro w godz. 9-21.

Tulipan zaprasza też do konkursu stylistyczno-fotograficznego. Aby wziąć w nim udział należy zrobić sobie zdjęcie w zimowej stylizacji, w której główną rolę odgrywać będzie szminka. Następnie należy wejść na profil Tulipana na portalu społecznościowym Facebook i w komentarzu pod postem o konkursie umieścić zdjęcie.

Fotografie można zgłaszać do niedzieli włącznie. Wybrane zostaną najbardziej kreatywne stylizacje. Wyniki będą znane w poniedziałek.

W konkursie można wygrać bony na zakupy kosmetyków w sklepie Paese w Tulipanie o wartości 150 zł każdy oraz karty zakupowe o wartości 100 zł.

M1

Jarmark produktów regionalnych organizuje w ten weekend centrum handlowe M1 (al. Brzezińska 27/29). W sobotę w godz. 9-21 i w niedzielę od godz. 9 do 20 na straganach będzie można kupić wędliny, przetwory warzywne i owocowe, wędliny, chleby, ciasta i miody.

Afrykańskie maski rytualne wystawione w łódzkiej palmiarni

W łódzkiej palmiarni można oglądać afrykańskie maski i rzeźby. Wystawę „Magia zaklęta w maskach” tworzy 130 rytualnych i obrzędowych masek afrykańskich, a także rzeźbione figurki i przedmioty codziennego użytku. Wykonał je Zbigniew Błoński - rzeźbiarz i miłośnik Afryki.

W sobotę o godz. 10 podczas otwarcia wystawy będzie można spotkać się z autorem masek.

W palmiarni można oglądać rytualne maski i figurki afrykańskie wykonane przez rzeźbiarza Zbigniewa Błońskiego
W palmiarni można oglądać rytualne maski i figurki afrykańskie wykonane przez rzeźbiarza Zbigniewa Błońskiego Krzysztof Szymczak

Wystawie towarzyszyć będą wykłady i prelekcje. W dwie kolejne soboty: 3 lutego i 10 lutego, od godz. 13 Celina Kozubek-Euejda z palmiarni poprowadzi warsztaty zatytułowane „Rośliny Afryki”. W niedzielę, 4 lutego, od godz. 13 Zbigniew Błoński wygłosi wykład pt. „Kenia - świat Masajów”, a 11 lutego od godz. 13 wykład pt. „Zwierzęta Afryki”.

Wystawę można oglądać codziennie oprócz poniedziałków do 26 lutego w godz. 9-16 po kupieniu biletu wstępu do palmiarni w cenie 10 lub 5 zł. Bilet wymagany jest też na wykładach i warsztatach.

Dla aktywnych seniorów o Japonii i kobietach

Śródmiejskie Centrum Aktywnego Seniora (ul. Zachodnia 54/56, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych) zaprasza na kolejne zajęcia dla starszych mieszkańców Łodzi.

Nowym cyklem są zajęcia Gimnastyki umysłu z Oksaną Hałatyn-Burdą. Dzięki pracy manualnej seniorzy będą mogli rozruszać swoje szare komórki. Zajęcia odbędą się 13 lutego, 6 marca, 3 kwietnia, 8 maja o godz. 17.30. Wstęp na zajęcia jest wolny.

We wtorek Ewa Kamińska-Bużałek z Łódzkiego Szlaku Kobiet opowie o paniach, które tworzyły miasto. Uczestnicy usłyszą zarówno o Michalinie Wisłockiej, która od niedawna ma w Łodzi swój skwer, jak i o życiu włókniarek. Początek spoktania o godz. 16.30. Wstęp jest wolny.

W pracowni rękodzielniczej ruszyły nowe zajęcia. W programie jest m.in. tworzenie toreb, ekologicznych mydełek czy zdobienie metodą scrap-bookingu czyli doklejania elementów. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.30. Wstęp 9 zł, karnet na cztery wejścia - 25 zł. Zapisy: 42 633 26 41.

6 lutego o godz. 17.30 rusza nowy cykl wykładów o Japonii Agaty Szendzikowskiej. Pierwszy wykład to „Japonia na cztery ręce”. Kolejne spotkania zaplanowano na 13 marca i 10 kwietnia

Zimowa edycja Moto Weteran Bazaru

Na bazarze tradycyjnie będzie można kupić motocykle i akcesoria do nich, odzież, artykuły kolekcjonerskie i hobbystyczne. Można go zwiedzać w Hali Expo przy al. Politechniki 4 w sobotę w godz. 8-16. Bilet wstępu kosztuje 17 zł.

Randki dla wegan i dla chrześcijan

Single nie muszą spędzać samotnie walentynek i kolejnych, zimowych wieczorów. W Łodzi organizowanych będzie wiele tzw. szybkich randek. To okazja, by poznać drugą połowę.

Uczestnicy szybkich randek odbędą serię krótkich rozmów z uczestnikami płci przeciwnej. Po każdej rozmowie uczestnicy przesiądą się, by porozmawiać z kimś nowym. Jeśli wzajemnie się polubią, dostaną do siebie kontakt od organizatorów.

Szybkie randki dla miłośników kuchni roślinnej organizuje 14 lutego festiwal Zielone Smaki Łodzi oraz firma Majne Szwajne Vegan Deli. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 przy ul. Wólczańskiej 96. Urozmaiceniem wieczoru będą wegańskie potrawy i przystawki.

Zgłoszenia na randki przyjmowane są mejlowo pod adresem: [email protected] Koszt udziału w imprezie wynosi 30 zł.

Są jeszcze wolne miejsca dla panów w wieku 35 plus na szybkich randkach w pubie Z Innej Beczki w najbliższą niedzielę o godz. 18. Wstęp 35 zł, zapisy przez stronę svatka.pl.

Randki w pubie Z Innej Beczki odbędą się też w walentynki. 23 lutego będą randki dla studentów, a 6 marca dla miłośników podróży. 23 lutego w Tubajce odbędą się szybkie randki dla chrześcijan.

Seanse dla osób autystycznych

Cinema City w Manufakturze rozpocznie cykl specjalnych seansów dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera. Odbywać się będą w wybrane soboty o godz. 10.

Osoby z tymi schorzeniami są m.in. bardziej wrażliwe na bodźce i nie lubią zmian. Dlatego podczas seansów światła nie będą do końca wygaszone, a dźwięk będzie przyciszony. Nie będzie też reklam. Dodatkowo sala będzie wypełniona najwyżej w trzech czwartych, co zwiększy poczucie komfortu osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

Podczas seansów będzie można głośno rozmawiać i komentować film, a także przejawiać nietypowe dla widzów zachowania. Będzie też można wyjątkowo wnieść na salę swoje własne jedzenie. A na koniec uczestnicy seansu wyjdą tą samą drogą, którą wchodzili.

Zarówno dzieci jak i dorośli z orzeczeniem o niepełno-sprawności będą mogli kupić na seans bilet ulgowy. Opiekun wejdzie za darmo.

Jako pierwszy w sobotę o godz. 10 wyświetlony zostanie film dla dzieci „Paddington 2”. Za dwa tygodnie, w sobotę, 10 lutego, dorośli zobaczą film „Cudowny chłopak”, 24 lutego dzieci obejrzą film „Fernando”, a 17 marca „Pszczółkę Maję: Miodowe igrzyska”.

Charytatywne śniadanie dla wegan

Klubokawiarnia Niebostan (ul. Piotrkowska 17) zaprasza na kolejne już wegańskie śniadanie. W niedzielę od godz. 12 będzie można jeść wegańskie pieczywo z pastami, naleśniki, ciasta, konfitury i inne przysmaki. W zamian uczestnicy mają wrzucić datki do puszek na rzecz stowarzyszenia Otwarte Klatki. Wstęp jest wolny, można też przynieść własne potrawy.

Nocne granie w gry bez prądu

Sklep Gralnia (ul. Więckowskiego 6) zaprasza na nocne granie w gry planszowe. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 18 i potrwa do 3 nad ranem w niedzielę. Na miejscu będą gry, partnerzy, herbata. Można też przynosić własne tytuły. Koszt imprezy to 15 zł, zapisy przyjmowane są telefonicznie: 735 959 590. Spotkania w Gralni organizowane są cyklicznie.

Zimowa przejażdżka wąskotorówką

Kolej wąskotorowa Rawa -Rogów-Biała zaprasza na dwa dni zimowych kursów turystycznej kolejki. W najbliższą niedzielę 28 oraz 11 lutego przewidziane są po dwa kursy z Rogowa do Jeżowa. Kolejki odjadą ze stacji Rogów Wąskotorowy o godz. 10.35 i 13.15. Powrót o godz. 11.50 i 14.30. Bilet normalny kosztuje 25 zł, ulgowy 20 zł. W cenie biletu wliczony jest ciepły posiłek na stacji w Jeżowie. Do pociągów podpięty zostanie historyczny pług śnieżny. Bilety można kupować wyłącznie w internecie, na stronie kolejrogowska.pl.

Aleksander Doba w klubie podróżnika

Klub Podróżnika Keja zaprasza w środę na spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą. Emerytowany inżynier trzy razy przepłynął Atlantyk kajakiem. Jest laureatem wielu nagród m.in. takich jak Superkolos 2013, Podróżnik Roku 2015, magazynu National Geographic. Spotkanie odbędzie się w Teatrze Dom przy ul. Piotrkowskiej 243 o godz. 18.30. Wstęp kosztuje 25 zł, będzie można kupić książki Doby „Olo na Atlantyku” oraz „Na fali i pod prąd”

Magdalena Kordel w Empiku

Magdalena Kordek, pisarka specjalizująca się w literaturze kobiecej spotka się w sobotę z łódzkimi czytelniczkami. Kordel zadebiutowała powieścią „48 tygodni”. Napisała też „Serce z piernika”, „Anioł do wynajęcia” serie: Malownicze, Uroczysko i Wilczy dwór. Spotkanie zaplanowano w Empiku w Manufakturze, początek o godz. 15. Wstęp wolny.

Spacery z fotografią w łódzkich parkach

Zielona Łódź zaprasza na zimowe Foto Spacery. Podczas nich uczestnicy poznają techniki fotografowania zimowej przyrody. Pierwsze spotkanie już w sobotę w parku Źródliska II o godz. 11, kolejne w sobotę, 10 lutego. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy: [email protected] ulanka.net.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

ł
łodzian
Skoro autorka tej notki wybrała do promocji weekendu w Łodzi zdjęcie ze swastyką w tle, które jej się podoba, to oświadczam,
że autorka tej notki Matylda Witkowska jest faszystką i promuje publicznie symbole niemieckiej nazistowskiej treści, co podlega naruszeniu polskiego prawa karnego.
Dlatego apeluję do ABW, o wyjaśnienie publicznego propagowania niemieckich nazistowskich symboli w dziennikarskiej nazistowskiej prowokacji Matyldy Witkowskiej, na łamach internetowej wersji Dziennika Łódzkiego z dn.27 stycznia 2018 08:15
ł
łodzian
Skoro autorka tej notki wybrała do promocji weekendu w Łodzi zdjęcie ze swastyką w tle, które jej się podoba, to oświadczam,
że autorka tej notki Matylda Witkowska jest faszystką i promuje publicznie nazistowskie treści, co podlega naruszeniu polskiego prawa karnego.
Dlatego apeluję do ABW, o wyjaśnienie publicznego propagowania,
dziennikarskiej nazistowskiej prowokacji Matyldy Witkowskiej na łamach internetowej wersji Dziennika Łódzkiego z dn.27 stycznia 2018 08:15
m
mietek!
i nowa siedziba PINOKIA !!!w planach 2019 rok
G
Gość
Najmniej mi się podoba ta flaga na masce samochodu, ktoś powinien dostać za to działę, gdzie narodowcy-patrioci...
p
pięć piw, proszę !
hahaha grupa rekonstrukcyjna odtworzy życie łódzkich włókniarek , które tworzyły miasto - harowały u wyzyskiwaczy przed wojną, harowały we wojnę, pracowały w PRL i wymarły w solidarnej RP! Proste życie prostych ludzi czyli plebsu.
-nocniki na łby
a symbol tantryczny- krzyż solarny wypalony na zadkach.
A
Adrian
Dziennik Łódzki jak zwykle na czasie. Zdjęcie grupy rekonstrukcyjnej będziecie próbowali podpiąć pod co się dzieje w Łodzi? LoL. Widać, że w swoich artykułach podobnie jak np dziennik zachodni usilujecie zrobić wszystko żeby pokazać Polske od jak najgorszej strony. Wstyd.. Von Axel Springer
Ł
Łodzianin
Czasem lepiej się cofnąć a na genetykę wpływu nie masz.
J
Jan
Idąc twoim tokiem myślenia to człowiek się cofa . Wniosek : kiepski materiał genetyczny
p
patriota
Propagujecie faszyzm trzeba was zamknąć
ł
łódzki menel!
Jadę z dziećmi do Zakopanego na ferie będzie super.
M
Men' EL
"Teatr Malutki pokaże najmłodszym spektakl „Taka Pchła”. Opowiada on o kuchennych łóżkach i garnkach"
Opowieści o KUCHENNYCH ŁÓŻKACH nie wydają się odpowiednie dla najmłodszych.
Ł
Łodzianin
DŁ jak widać na zdjęciu to niemiecka gazeta, czy zamieszczenie tego zdjęcia jest zgodne z ustawą?
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie