MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weź udział w akcji #mojaflaga. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

MD
Andrzej Wiśniewski / Polska Press
Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas świąt państwowych lub w ważnych momentach życia. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą i opublikować je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa.

Polacy już w listopadzie ubiegłego roku pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic. Zaangażowanie ludzi we wspólne śpiewanie w ramach „Niepodległa do hymnu” zmotywowało nas do przygotowania równie włączającej akcji na Dzień Flagi. Pozwoli ona każdemu z nas na pokazanie dumy oraz szacunku do polskich barw narodowych – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Dzień Flagi jest dobrym momentem do przypomnienia, że zaledwie od 15 lat mamy możliwość wywieszania biało-czerwonej przy okazji każdej ważnej dla nas uroczystości czy rocznicy, a nie tylko podczas oficjalnych świąt. To właśnie w tym roku mija 15. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi. Dzisiaj każdy może być ambasadorem naszej akcji. Wystarczy wywiesić flagę i podzielić się zdjęciem z bliskimi – dodaje Kowalski.

W 2019 roku wywieszenie flagi ma dodatkowy, symboliczny charakter. Poza 15. rocznicą ustanowienia święta flagi obchodzimy również 100. rocznicę uchwalenia przez Sejm niepodległej Polski ustawy o godle i barwach (w której po raz pierwszy pojawił się zapis o fladze). W 2019 roku z pewnością nie zabraknie powodów do wywieszenia biało-czerwonej.

Weekend majowy zaczynamy 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, a potem upamiętniamy Dzień Flagi i święto Konstytucji 3 maja. W czerwcu świętujemy 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 30. rocznicę wolnych wyborów z 1989 roku, w sierpniu zaś 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej. To tylko część wydarzeń – wyjaśnia Jan Kowalski. – W tym roku swoje stulecia świętuje wiele związków sportowych i organizacji, które odbudowywały Polskę po 1918 roku. Zaprosiliśmy do akcji #mojaflaga osobistości związane ze sportem i kulturą. Mamy nadzieję, że w weekend majowy cała Polska stanie się biało-czerwona – uzupełnia dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Poza promocją akcji w mediach społecznościowych, „Niepodległa – #mojaflaga” widoczna będzie w mediach tradycyjnych oraz innych środkach przekazu. – Tradycyjnie „Niepodległa” pojawi się w ciekawych lokalizacjach. We współpracy z PKP zaproszenie do akcji pokażemy w pociągach i na dworcach. Zobaczyć je będzie można także na polskich lotniskach i w warszawskim metrze. Największą biało-czerwoną w centrum stolicy wyświetlimy na budynku Warsaw Spire – opowiada dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – W Polskę ruszą zastępy harcerzy, którzy będą rozdawać naklejki zapraszające do akcji i włączenia się we wspólne świętowanie. Spot zapraszający do wywieszenia flagi trafi również na bardzo duże ekrany. Zobaczą go uczestnicy koncertu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – wyjawia Kowalski.

Wyników akcji z tagiem #mojaflaga można szukać na serwisach Facebook, Twitter czy Instagram.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Weź udział w akcji #mojaflaga. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki