Wiadomo, kiedy odbiorą śmieci

  Wiadomo, kiedy odbiorą śmieci

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Wiadomo, kiedy odbiorą śmieci

  ©Maciej Stanik

  W czwartek do Łodzi przyjedzie minister ochrony środowiska. Będzie kontrolować wdrażanie nowego systemu zagospodarowania odpadów w woj. łódzkim. Tymczasem łódzki magistrat, odpowiedzialny za rewolucję śmieciową w Łodzi, liczy kary, które nałoży na firmy wywozowe za nie odbieranie śmieci.
  Wiadomo, kiedy odbiorą śmieci

  ©Maciej Stanik

  - Przepraszam niezadowolonych z nowych zasad zagospodarowania odpadów - mówiła na środowej konferencji Ewa Jasińska, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Łodzi. - Na stronie czystemiasto.uml.lodz.pl i stronie UMŁ powiesiliśmy zaktualizowane harmonogramy odbioru odpadów, które uwzględniają prawidłową częstotliwość odbioru.

  Ewa Jasińska przypomniała, że 15 sierpnia to ostatni dzień, by zapłacić za lipcowy odbiór odpadów (12,69 zł od osoby przy segregacji oraz 16,50 zł, jeśli ktoś nie segreguje).

  - Potem będą wezwania do zapłaty - jak przy podatku - dodaje dyrektor Jasińska. - Nie będziemy przygotowywać blankietów dla mieszkańców. Każdy właściciel nieruchomości sam musi wypełnić rachunek na poczcie lub zrobić przelew na nasze konto (spółdzielcy i mieszkańcy wspólnot płacą w swojej administracji - przyp. red.). Numer konta znajdziemy na stronie "czystego miasta".

  Sebastian Troczyński, dyrektor ds. logistyki spółki MPO (odbiera odpady z Górnej i Polesia) apelował do właścicieli nieruchomości - szczególnie spółdzielni, by oznaczyły kosze: które są na surowce, które na odpady pozostałe z segregacji, a które na zmieszane (dla tych, którzy nie segregują). Prosił też właścicieli nieruchomości o dostarczenie do MPO kluczy od pergoli i śmietników - najlepiej dwóch kompletów - dla ekip odbierających odpady.

  Julia Glapińska, dyrektor ds. promocji i komunikacji firmy Eko-Serwis (wkrótce Tönsmeier) twierdziła, że w przyszłym tygodniu do skrzynek pocztowych mieszkańców Bałut powinny trafić harmonogramy odbioru odpadów.

  Wojciech Podczaski, dyrektor firmy Remondis prosił mieszkańców o udostępnianie pergoli i śmietników od godz. 6 do godz. 20. W tych godzinach może bowiem przyjechać śmieciarka.

  Wszystkie trzy firmy mają jeszcze pojemniki na odpady do wydzierżawienia (Remondis i Eko - Serwis) oraz sprzedania (MPO).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sosnowa

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  nie tylko na ulicy suwalskiej nie ma pojemników na śmieci,na ulicy sosnowej również nie ma pojemników i wszystkie śmieci leżą przed domami a fetor przy takim upale jest okropny.mimo wielu skarg na...rozwiń całość

  nie tylko na ulicy suwalskiej nie ma pojemników na śmieci,na ulicy sosnowej również nie ma pojemników i wszystkie śmieci leżą przed domami a fetor przy takim upale jest okropny.mimo wielu skarg na tą sytuację w urzędzie miasta u pana Brodowicza nic się nie zmienia,a mpo odbiera śmieci jak im się podoba,poprzednia firma czyli Remondis eobi la to 3 razy w tygodniu i nie było problemu z odpadami,a teraz od piątku do wtorku jesteśmy zawaleni odpadami za które mamy płacić "jak cygan za matkę".Zapraszamy pana ministra również na ulicę sosnową.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolejne kłamstwo

  górna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

  Pani Jasinska po raz kolejny mija się z prawdą! Harmonogramy NIE UWZGLĘDNIAJĄ właściwej częstotliwości odbioru odpadów. Dotyczy to MPO, które drugi miesiąc już ignoruje częstotliwość odbioru...rozwiń całość

  Pani Jasinska po raz kolejny mija się z prawdą! Harmonogramy NIE UWZGLĘDNIAJĄ właściwej częstotliwości odbioru odpadów. Dotyczy to MPO, które drugi miesiąc już ignoruje częstotliwość odbioru odpadów niesegregowanych. A UMŁ udaje, że tego nie widzi... nie słyszy.... nie czyta...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SUWALSKA 8

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

  Na ul. Suwalskiej 8 smieci wyrzucaja ludzie na chodnik/trawnik tam gdzie kilka tygodni temu stal smietnik ale zniknal ostatnio.Zapraszamy Ministra Ochrony Srodowiska na Suwalska 8.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo