Wiceminister skarbu państwa jest radnym w powiecie łaskim

Wit L. Leśniewicz
Wiceminister Cezary Gabryjączyk na sesji zabierał głos w sprawach dotyczących okresu, gdy był jeszcze starostą łaskim
Wiceminister Cezary Gabryjączyk na sesji zabierał głos w sprawach dotyczących okresu, gdy był jeszcze starostą łaskim Twitter
Udostępnij:
Cezary Gabryjączyk postanowił łączyć funkcje podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i radnego powiatowego w Łasku.

Wiceminister skarbu Cezary Gabryjączyk jest równocześnie radnym powiatowym w Łasku. W czwartek odbyła się pierwsza sesja po objęciu przez niego obowiązków podsekretarza stanu. Członek rządu przyjechał na sesję. Usiadł na swoim starym miejscu, obok swojej następczyni, zabierał głos i brał udział w głosowaniach.

O czym decydował w powiecie wiceminister?

O zmianach w budżecie związanych m.in. z otrzymaniem przez powiat dotacji na przebudowę drogi, o składzie komisji rewizyjnej Rady Powiatu, o podziale pieniędzy otrzymanych przez powiatowe instytucje z PFRON. Zapoznał się też ze sprawozdaniami z ubiegłorocznej działalności policji, straży pożarnej i weterynarii (wtedy był starostą łaskim). I właśnie w sprawach związanych z tymi sprawozdaniami Cezary Gabryjączyk zabierał głos.

A co były starosta łaski robi w ministerstwie?

- Moim obszarem działania w ministerstwie jest Departament Mienia Skarbu Państwa oraz Departament Reprywatyzacji i Rekompensat. Dodatkowo podlega mi 79 małych i średnich spółek Skarbu Państwa oraz jedna specspółka, czyli Krajowa Spółka Cukrowa, popularnie zwana Polskim Cukrem. Ponadto minister skarbu państwa powierzył mi reprezentowanie go w pracach Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji oraz Komitetu ds. Europejskich - wylicza podsekretarz stanu.

Jak mówi, jeśli chodzi o Departament Mienia Skarbu Państwa, to w wielu zasadniczych sprawach praca podobna jest jak w starostwie, tyle że różni się skalą.

W starostwie jest to majątek powiatu, tu mienie całego państwa. Ale zasadniczo są to sprawy komunalizacji, wyprzedaży mienia, dzierżawy i tym podobne. Natomiast trudniejszą działką jest Departament Reprywatyzacji i Rekompensat.

Cezary Gabryjączyk jest nie tylko wiceministrem, radnym powiatowym, ale też szefem PSL w powiecie łaskim.

- Już sobie wszystko poukładałem. Zwykle w piątek około godziny 18, czasem trochę później jestem w Łasku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wówczas zwołać zarząd powiatowy PSL. Czy też może, jak ostatnio, w sobotę na godzinę 11. Cały czas moja rodzina mieszka w Łasku, tu jest mój dom, więc mogę też reprezentować mieszkańców w Radzie Powiatu - tłumaczy.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bg
A co to za twór?Od 20 lat walczę o zwrot zabranego mienia po II wojnie dekretem Bieruta.Ile spraw , a wszystkie przegrane.Odpowiedź jest jedna.Dekret Bieruta nadal obowiązuje.Posłowie uchwalają takie ustawy,aby nie zaszkodziły politykom.Ich nie interesuje dobrobyt Polaków.Mamy rząd złodziei i oszustów.A najlepszym dowodem są obietnice przedwyborcze.Szkoda,że Polacy od tylu lat dają się nabrać tym przebierańcom.
M
Miłosz
będą wisieć na latarniach
z
zuza
Koryto jest najważniejsze. Za mandacik radnego jakiś tysiączek wpadnie. A po wyborach ministrem można nie być, więc warto sobie zostawić choć mały stołeczek. Co za OHYDA!!!
S
Stanisław
- dziwno i śmieszno !
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie