Wicemistrz Polski w boksie z RKS Łódź. Pochodzi Odessy

Nasz reprezentant na drugim miejscu podium. Poniżej w czarnej koszulce trener Mirosław Brózio Archiwum
Yurii Glebko z RKS Łódź, podopieczny trenerów Rafała Borkowskiego i Mirosława Brózio, zdobył srebrny medal mistrzostw Polski młodzików do lat 14.

Yurii Glebko był jedynym reprezentantem okręgu łódzkiego w mistrzostwach, startował w kategorii 68 kg. W eliminacjach wygrał 3-0 z Karolem Wojtczukiem z klubu Uolka Ostrów Mazowiecka, w ćwierćfinale wygrał w 2 rundzie przez rsc z Mikołajem Siepko (Gwardia Wrocław), w półfinale zdecydowanie 3-0 pokonał Konrada Kumorowskiego (KKB Rushh Kielce), a w finale po wyrównanej walce uległ 3-0 Damianowi Hofmanowi (KS Garda Gierałtowice). Za ten finałowy pojedynek obaj zawodnicy otrzymali okazałe puchary, bo zdaniem fachowców stoczyli najlepszą walkę finałów.

– Wielkie brawa dla tego czternastoletniego pięściarza który wraz z trzema braćmi, dwiema siostrami i rodzicami dwa lata temu przybył do Polski z Odessy na Ukrainie i zamieszkał w Łodzi – opowiada Mirosław Brózio. – Jego starszy brat Iwan Glebko w ubiegłym roku zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie. ą