Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiceprezydenci Łodzi bez umów

Monika Pawlak
Paweł Paczkowski i Marek Cieślak (od lewej) na razie pracują społecznie - wyjaśnia Hanna Zdanowska.
Paweł Paczkowski i Marek Cieślak (od lewej) na razie pracują społecznie - wyjaśnia Hanna Zdanowska. Krzysztof Szymczak
Wiceprezydenci Łodzi nie mają podpisanych umów z magistratem, zatem na jakiej podstawie korzystają z gabinetów, sekretarek, telefonów służbowych? - radni SLD pytali o wiceprezydentów Marka Cieślaka i Pawła Paczkowskiego.

Czy to prawda, że wydają podległym pracownikom polecenia? Takie pytania zadawał w środę na sesji Jarosław Berger, radny SLD. Chodziło o Marka Cieślaka, pierwszego wiceprezydenta i Pawła Paczkowskiego.

- Doszły do mnie informacje, że dwaj wiceprezydenci jeszcze formalnie nie są zatrudnieni w urzędzie. Nadal pracują w poprzednich firmach - tłumaczy Jarosław Berger.

Rzeczywiście, formalne umowy ma podpisane dwoje wiceprezydentów: Agnieszka Nowak i Krzysztof Piątkowski. Oboje pełnią funkcje od 20 grudnia, co można przeczytać w zarządzeniach prezydenta Łodzi w tej sprawie. Natomiast w zarządzeniach dotyczących Marka Cieślaka i Pawła Paczkowskiego napisano, że obaj są powołani na stanowiska od 5 stycznia. Choć w magistracie już pracują.

- Obaj wiceprezydenci na razie pracują społecznie, czyli bez wynagrodzeń, na podstawie pełnomocnictw jakich im udzieliłam - wyjaśnia Hanna Zdanowska. - Nie korzystają z pomocy sekretarek, ani samochodów służbowych. Te są w dyspozycji asystentów, którzy podlegają bezpośrednio mnie i są już zatrudnieni.

Prezydent Łodzi wyjaśniła, że zwłoka wynika z przyczyn formalnych. Zarówno Cieślak jak i Paczkowski muszą rozstać się ze swoimi dotychczasowymi posadami, a to trwa.

- To nie byli bezrobotni, poszukujący pracy, którzy mogą zacząć od zaraz - dodała Zdanowska. - Nie rozumiem, co powoduje lewicą. Chce chyba tylko narobić zamętu i zamieszania, bo przejawem merytorycznej krytyki takie pytania na pewno nie są.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki