Widzew chce pobić Lokomotive Lipsk. Czy ma aż tylu kibiców?

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
W ankiecie skierowanej do kibiców Widzewa znalazło się pytania: Czy słyszałeś o rekordowej sprzedaży wirtualnych biletów przez klub niemieckiej 4. ligi Lokomotive Lipsk? Czy Widzew Łódź powinien rzucić wyzwanie i spróbować pobić rekord ustanowiony przez kibiców Lokomotivu Lipsk?

Zapewne wielu kibiców odpowie, że tak. Widzew pokazał już, że ma wielu fanów, bijąc siedem razy rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów. Ale czy jest w stanie pobić rekord Lokomotive Lipsk?

Niemiecki klub poprosił o pomoc kibiców. Działacze 4-ligowego klubu z Lipska postanowili sprzedawać wirtualne bilety na mecz, który się nie odbędzie. Udało im się sprzedać 120 tysięcy biletów.

W 1987 klub pobił rekord frekewncji. Podczas meczu z Girondins Bordeaux w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów na trybunach zasiadło aż 120 tysięcy kibiców. Teraz postanowiono pobić to osiągnięcie poprzez „nieistniejący mecz”. Na stronie klubu można inwestować w wejściówki za 1 euro. Cały zysk będzie przeznaczony na bieżące funkcjonowanie klubu.

- To nasza praca i pasja. Obecnie pracujemy dla klubu non-profit. Zarząd został wyłoniony przez członków klubu - mówią działacze Lokomotive.
Podobnie, jak w Widzewie.

Gala boksu Żmigród

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie