Widzew - Cracovia 2:0. Widzew coraz bliżej podium PKO Ekstraklasy. Będą puchary?

Ci panowie w czerwonych strojach zdobyli gole w meczu z Cracovią: Dominik Kun i Marek Hanousek. Fot. Krzysztof Szymczak
Piłkarze Widzewa po dwóch przegranych meczach z KKS Kalisz w Pucharze Polski i Lechem Poznań w PKO Ekstraklasie w dużym stylu wrócili na ścieżkę zwycięstw.

Widzewiacy pokonali w piątkowy wieczór na swoim stadionie Cracovię 2:0. Trener Janusz Niedźwiedź musiał dokonać zmian w pierwszej jedenastce. Zabrakło kontuzjowanych Bartłomieja Pawłowskiego i Mateusza Żyry, pojawili się za nich Dominik Kun i Serafin Szota. I właśnie ten pierwszy wpisał się na listę strzelców już w 4 minucie meczu. Jordi Sanchez strzelił z bliska na bramkę Cracovii, Karol Niemczycki odbił piłkę, a skuteczną dobitką popisał się Dominik Kun.
Dominika Kuna uskrzydliła ta bramka i w kilku następnych akcjach był motorem napędowym Widzewa.
W 22 minucie z boiska został zniesiony Fabio Nunes po skandalicznym faulu Michała Rakoczego. W przedłużonym czasie gry pierwszej połowy Jordi Sanchez trafił w poprzeczkę.
Łodzianie swoją przewagę udokumentowali drugim golem w 53 minucie. Michał Siplak walcząc z Łukaszem Zjawińskim zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował jedenastkę. Jej pewnym wykonawcą okazał się Marek Hanousek.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Napastnicy zaczęli bramkowe akcje, pomocnicy wykończyli. Obaj strzelcy goli w meczu z Cracovią trafili po raz pierwszy w tym sezonie ekstraklasy:
4 gole - Bartłomiej Pawłowski, 2 - Patryk Lipski, Jordi Sanchez, 1 - Karol Danielak, Marek Hanousek, Dominik Kun.
Widzew odniósł czwarte zwycięstwo w dziewiątym meczu sezonu w ekstraklasie. Kto wierzył w taki bilans przed sezonem? Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia mają już tyle samo punktów, co pokonana przez nich Cracovia, okrzyknięta rewelacją otwarcia rozgrywek. Widzew jest coraz bliżej ścisłej czołówki ekstraklasy.

Widzew Łódź - Cracovia 2:0 (1:0)
1:0 Dominik Kun (4), 2:0 Marek Hanousek (53-k)
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Żółte kartki: Szota - Rakoczy, Jaroszyński.
Widzów: 17.031.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Martin Kreuzriegler - Karol Danielak (71, Paweł Zieliński), Marek Hanousek, Dominik Kun (85, Kristoffer Hansen), Juliusz Letniowski (85, Patryk Lipski), Fabio Nunes (22, Mato Milos) - Łukasz Zjawiński (71, Jakub Sypek), Jordi Sanchez. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa (56, Paweł Jaroszyński), David Jablonsky, Matej Rodin, Virgil Ghița, Michal Siplak (56, Otar Kakabadze) - Michał Rakoczy (56, Benjamin Källman), Mathias Hebo Rasmussen (84, Karol Knap), Takuto Oshima, Jewhen Konoplanka (68, Jakub Myszor) - Patryk Makuch. Trener: Jacek Zieliński.