Widzew - Cracovia 2:2

Krzysztof Szymczak, archiwum
Piłkarze Widzewa zremisowali na własnym stadionie z Cracovią 2:2. Oto zapis naszej relacji live.

Składy:
Widzew: Kaniecki - Ben Radhia, Pinheiro, Ukah, Dudu - Radowicz, Broź, Ostrowski - Grzelczak, Robak, Sernas. Trener: Andrzej Pyrdoł.
Cracovia: Cabaj - Janus, Polczak, Kosanović, Sasin - Szeliga, Radomski - Ntibazonkiza, Łuczak, Ślusarski - Matusiak. Trener: Jurij Szatałow.
Sędziuje: Mirosław Górecki (Katowice).

Sytuacja w tabeli Cracovii jest dramatyczna, bo ma tylko cztery punkty i jest oczywiście ostatnia. Widzew, z czternastoma punktami, zajmuje 12. miejsce.

Do rozpoczęcia meczu jeszcze kwadrans. Na trybunach ok. 4 tysięcy widzów. Jest też kilkusetosobowa grupa fanów z Krakowa.

Obie drużyny są już na murawie. Za kilka chwil rozpocznie się mecz. Widzew zagra w czerwonych, a Cracovia w czarnych strojach.

Kapitanem Widzewa jest dziś Ugo Ukah. Na boisku nie ma przecież Macieja Mielcarza i Jarosława Bieniuka.

Początek meczu.

Mecz ogląda ok. 7 tysięcy kibiców.

Rozpadało się niebo na stadionem. Leje jak z cebra!

10 minut meczu za nami. Na razie bez sytuacji bramkowych.

W 18 minucie główkował z bliska Piotr Grzelczak, ale prosto w Marcina Cabaja. Mimo tego bramkarz Cracovii i tak był bliski wpuszczenia gola. Uratowali go obrońcy.

Pada grad. Kibice siedzący na trybunach bez dachu marzą o nowym stadionie :)

W 23 minucie błąd Bruno Pinheiro, ale Wojciech Łuczak strzela obok bramki.

W 26 minucie Kaniecki ratuje Widzew po strzale Ntibazonkizy. Jest rożny, ale bez efektu.

GOL DLA CRACOVII!!!
W 27 minucie Ntibazonkiza świetnie podał do Bartosza Ślusarskiego, ten pokiwał się z Kanieckim, aż w końcu posłał piłkę do bramki. Były widzewiak nie okazywał radości po strzelonym golu. Widać dobrze wspomina pobyt w Łodzi.

W 33 minucie żółtą kartką ukarany Souhail Ben Radhia.

Widzew atakuje, ale niedokładnie. Piłka raz po raz jest w polu karnym Cracovii, ale strzałów nie ma.

Żółta kartka dla Krzysztofa Janusa z Cracovii.

Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

Piłkarzy Widzewa żegnają gwizdy. Łodzianie grają dzisiaj bardzo słabo.

Zmiana w Widzewie - Adrian Budka wszedł za Krzysztofa Ostrowskiego.

Rozpoczęła się druga połowa.

Za nami 7 minuty drugiej połowy. I nadal nudno.

W 53 minucie po podaniu Sernasa sam na sam z Cabajem znalazł się Budka. I Cabaj obronił.

Kibice skandują: Sernas, Robak, grajcie razem!

Rzeczywiście, współpraca dwóch napastników Widzewa nie wygląda dobrze.

Po żółtej kartce dostali Sernas i Szeliga.

GOL DLA WIDZEWA!!!
W 59 minucie Łukasz Broź wykorzystuje świetne dośrodkowanie Adriana Budki i głową pokonuje Cabaja.

W 60 minucie Tomasz Lisowski zmienił Piotra Grzelczaka.

W 63 minucie zmiana w Cracovii. Za Wojciecha Łuczaka wchodzi Mateusz Klich.

W 64 minucie groźna akcja gości. Strzał Ntibazonkizy jednak niecelny.

Zrobił się dobry mecz przy Piłsudskiego. Obie drużyny walczą o trzy punkty.

W 70 minucie zmiana w Cracovii. Za Ślusarskiego wchodzi Bartłomiej Dudzic.

W 71 minucie Damian Radowicz strzelił obok bramki Cabaja.

Żółta kartka dla Radosława Matusiaka.

W 75 minucie kapitalna interwencja Cabaja uratowała Cracovię przed stratą gola. Strzelał z dystansu Radowicz.

Karny dla Cracovii i czerwona kartka dla Ukaha za faul na Klichu w polu karnym. Jest 80 minuta, sytuacja Widzewa bardzo trudna.

W 81 minucie Radosław Matusiak z karnego strzela pięć metrów nad bramką. Fatalnie wykonana jedenastka przez byłego gracza ŁKS, Widzewa i GKS Bełchatów.

Zmiana w Widzewie. W 83 minucie Radowicza zmienia Wojciech Szymanek.

W 84 minucie Adrian Budka płaskim strzałem pokonał Cabaja. Świetna asysta Dudu.

W 87 minucie zmiana w Cracovii. Za Ntibazonkizę wchodzi Dariusz Pawlusiński.

GOL DLA CRACOVII
W 90 minucie wyrównuje Dudzic. Z boku dośrodkował Pawlusiński, a Dudzic sprytnym strzałem pokonał Kanieckiego. Można by mówić o spalonym gdyby nie fakt, że któryś z piłkarzy Widzewa przedłużył zagranie Pawlusińskiego. Wynik 2:2.