Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Widzew dla Szpitali: wielka pomoc na ogólnopolską skalę [FILM]

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
- Na dziś naszym kolejnym celem jest kwota 191 000 zł, czyli wartość nawiązująca do 1910 roku, na który datuje się założenie naszego klubu - informują organizatorzy akcji „Widzew dla Szpitali”.

Kibice Widzewa zebrali już ponad 153 tysiące złotych, które pomagają w walce z koronawirusem placówkom medycznym w całym kraju.
Trwa wielka zbiórka pieniędzy organizowana przez fanów Widzewa pod hasłem „Widzew dla szpitali”. W piątek 17 kwietnia pomysłodawcy akcji, czyli kibice ze Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” i „Wiary spod Zegara” zrealizowali zakup kolejnych środków pomocowych, w tym materiałów ochrony osobistej, i przekazali je do wybranych szpitali. Wśród otrzymanych produktów znalazło się również 9 palet artykułów, takich jak ręczniki papierowe czy chusteczki higieniczne, przekazanych bezpłatnie przez dobrze znaną markę Foxy, należącą do firmy ICT Poland Sp. z o.o..
Warto zaznaczyć, że akcja „Widzew dla Szpitali” zatacza coraz szersze kręgi. Na wsparcie w jej ramach liczyć może już nie tylko wytypowane przez organizatorów 14 placówek medycznych w Łodzi i regionie, ale także szpitale w innych częściach kraju. Materiały zakupione ze środków ze zbiórki trafiły już również do przedstawicieli służby zdrowia w województwach: mazowieckim, wielkopolskim czy świętokrzyskim. Na zebrane już ponad 153 tysiące złotych złożyły się wpłaty od ponad 2300 darczyńców. Kwota nadal rośnie, a akcja, której celem pierwotnie było uzyskanie 110 tysięcy złotych na 110-lecie istnienia Widzewa Łódź, potrwa jeszcze 9 dni, więc jej końcowy efekt może być dużo większy.
Tak zresztą zakładają inicjatorzy zbiórki „Widzew dla szpitali”. - Na dziś naszym kolejnym celem jest kwota 191 000 zł, czyli wartość nawiązująca do 1910 roku, na który datuje się założenie naszego klubu. Jestem pewien, że przy takim jak dotychczas odzewie kibiców, jesteśmy w stanie ją osiągnąć. Nie możemy uczestniczyć w meczach Widzewa, więc chcemy w ten sposób spożytkować naszą energię - przyznaje Maciej Malesa ze Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa”.
Szczegóły akcji, w którą zaangażował się również klub Widzew Łódź, znajdują się na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/47yzdt, gdzie każdy może w prosty sposób wesprzeć inicjatywę dowolną kwotą. Kolejne etapy zbiórki, a także związanych z nią działań kibiców czerwono-biało-czerwonych, rejestruje i publikuje klubowa telewizja - Widzew TV, która towarzyszyła fanom również w piątek 17 kwietnia.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za bezcenną pomoc, która pozwala pracownikom służby zdrowia mierzyć się z rozprzestrzeniającą się, zagrażającą zdrowiu i życiu epidemią koronawirusa. Zaangażowanie środowiska kibicowskiego sprawia, że lekarze i personel medyczny w tej nierównej walce z niewidzialnym wrogiem nie pozostają bez szans i mogą z nadzieją walczyć o zwycięstwo - dla nas wszystkich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki