Widzew - Dynamo 4:0. Efektowne zwycięstwo Widzewa bez trenera Janusza Niedźwiedzia

Piłkarze Widzewa w drugim sparingu w Turcji pokonali Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0. Łodzianie zasłużyli na brawa.

Wynik otworzył Jordi Sanchez Ribas, a ustalił go jeszcze w pierwszej połowie - klasycznym hat-trickiem - Bartłomiej Pawłowski.
W 18 minucie, po wymianie kilku podań, rzut rożny wywalczył Bartłomiej Pawłowski. Z niego, wprost na głowę Jordiego Sancheza, dośrodkował Juliusz Letniowski, a Hiszpan wpakował futbolówkę do siatki.
W 22 minucie zrobiło się już 2:0! Po przechwycie, z akcją środkiem wyszedł Mateusz Żyro i podał na lewo, do Bartłomieja Pawłowskiego. Skrzydłowy strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie czerwono-biało-czerwonych.
Trzeci cios zadali widzewiacy w 36 minucie. Znów powodzenie przyniósł pressing - futbolówkę odebrał na środku boiska Sanchez i pobiegł z nią na wolne pole. Gdy znalazł się przed bramkarzem, dograł do Pawłowskiego, który strzelił do pustej bramki. Na tym wcale się nie skończyło, bo Pawłowski jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka! Tym razem skrzydłowy popisał się uderzeniem z dystansu. Po pierwszej połowie łodzianie prowadzili 4:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Wyróżnili się w naszej drużynie: Bartłomiej Pawłowski, Mate Milos, Mateusz Żyro, Juliusz Letniowski. Drużyny nie prowadził trener Janusz Niedźwiedź, który się rozchorował. Trenera zastępował asystent Karol Szweda.
Ostatni sparing w Turcji piłkarze Widzewa rozegrają w piątek z gruzińskim Dinamo Batumi. 21 stycznia wracają do domu.

Widzew Łódź – Dynamo Czeskie Budziejowice 4:0 (4:0)
1:0 Jordi Sanchez (18), 2:0 Bartłomiej Pawłowski (22), 3:0 Bartłomiej Pawłowski (36), 4:0 Bartłomiej Pawłowski (43).
Widzew (I połowa): Henrich Ravas – Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro – Mate Milos, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski, Fabio Nunes – Ernest Terpiłowski, Bartłomiej Pawłowski – Jordi Sanchez.