Widzew dzielnie walczył w Gdyni, ale tylko do przerwy

Aleksandra Pawlak zdobyła dla Widzewa 23 punkty
Aleksandra Pawlak zdobyła dla Widzewa 23 punkty Grzegorz Gałasiński
Do przerwy można było mieć nadzieję, bo dzielne koszykarki Widzewa przegrywały z faworyzowaną Arką na jej terenie tylko 41:47.

Podopieczne naszego trenera Elmedina Omanicia bardzo dobrze weszły w mecz. Wygrały pierwszą kwartę 27:24, choć przegrywały 15:20. W drugiej kwarcie było nieco gorzej, zwłaszcza, że od stanu 33:30 łodzianki straciły dziewięć punktów z rzędu.
Po zmianie stron zmęczone nasze dziewczęta nie były w stanie wytrzymać szybszego tempa gospodyń, które walczą o mistrzostwo Polski. W naszej drużynie grało tylko sześć dziewcząt, nawet Elżbieta Paździerska nie weszła na parkiet. Bez ławki meczów z takimi potęgami wygrać się nie da.

Teraz do Łodzi przyjeżdża lider tabeli CCCPolkowice. Natomiast 26 stycznia arcyważny mecz czeka widzewianki – z SKKw Siedlcach. Drużyna już wtedy musi być wzmocniona.

W I lidze kobiet dzielnie walczyły podopieczne trener Sylwii Wlaźlak. Pabianiczanki przegrały mecz dopiero po dogrywce. W środę o 17.15 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki podejmować będzie we własnej hali SMS PZKosz Łomianki.

Arka Gdynia – Widzew Łódź 100:78 (24:27, 23:14, 34:16, 19:21)
Widzew Łódź: Aleksandra Pawlak 23, Dominique Wilson 22, Julia Drop 11, Katarina Vucković 10, Klaudia Gertchen 7, Klaudia Perisa 5. Trener: Elmedin Omanić.
Inne mecze: Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 72:68, MKK Siedlce - Pszczółka AZS-UMCS Lublin 82:72, Wisła Kraków - Enea AZS Poznań 89:66, Ślęza Wrocław - Energa Toruń 65:78, Enea Gorzów - Politechnika Gdańska 89:75.
13.Ostrovia Ostrów Wlkp.131-11-368
12.01: Widzew Łódź – CCC Polkowice (18).

I liga kobiet, grupa A:
KKS Olsztyn - Mon-Pol Płock 47:81, Polonia Warszawa - Lider Pruszków 67:76, SMS II Łomianki - Politechnika Gdańska II 47:67, Arka II Gdynia - AZS Uniwersytet Warszawski 73:68.
11.Basket Aleksandrów110-11-310
9.01: Basket Aleksandrów - SMS Łomianki (17.15)

I liga kobiet, grupa B:
Grot Tomiq Pabianice – Enea AZSIIPoznań 62:69 (16:20, 9:10, 18:17, 17:13, dog. 2:9)
Grot Tomiq: Joanna Twardowska 15, Katarzyna Szymańska 15, Magdalena Grzelak 14, Daria Kowalczyk 10, Natalia Danych 4, Joanna Szałecka 3, Kamila Cicha 1, Patrycja Kirsz. Trener: Sylwia Wlaźlak.
Inne mecze: AZS PK Kraków - Olimpia Wodzisław 101:58, Enea AZS AJP III Gorzów - Zagłębie Sosnowiec 61:103, MUKS Poznań - Chrobry Głuchołazy 67:39, Karkonosze Jelenia Góra - Enea AZS II Gorzów 9.02.