Widzew - Górnik 1:0. Daniel Mąka strzelił zwycięskiego gola jak Krzysztof Surlit

Daniel Mąka
Daniel Mąka Grzegorz Gałasiński
Po dwóch dobrych i zwycięskich konfrontacjach z piłkarzami drużyn ekstraklasy, czyli Lechem II i Śląskiem, Widzew przystąpił do spotkania z Górnikiem Polkowice mocno naładowany. Liczyliśmy na kontynuację i potwierdzenie dobrej gry i serię zwycięstw.

Widzewiacy zaczęli mecz z wysokiego C. Piłkarze organizowali szybkie ataki i byli bliscy strzelenia gola. Najlepszą okazję miał nasz Król (nie ksiądz) Robak. W 7 minucie Marcin Robak ograł bramkarza Górnika i strzelił z bardzo ostrego kąta do bramki, jednak z linii wybił piłkę obrońca Górnika Marek Opałacz.
To był jubileuszowy, pięćdziesiąty ligowy mecz drużyny Widzewa na nowym stadionie. Łączna liczba widzów: 817.339.
Podbudowani pucharowym pokonaniem Śląska i nadchodzącym meczem z Legią, gospodarze grali jak w ekstraklasie. W 19 minucie akcja jak z najwyższej klasy: Marcin Robak uruchomił Daniela Mąkę, ten z linii końcowej wycofał do Bartłomieja Poczobuta, który niepilnowany strzelał z 10 metrów do bramki i nie trafił! Piłka minęła prawy słupek bramki Górnika. Jaka szkoda.
Dobre akcje przeprowadzali też goście. Strzały Filipa Baranowskiego, Michała Bednarskiego, a zwłaszcza Mariusza Szuszkiewicza głową pod poprzeczkę bronił Wojciech Pawłowski. Nasz bramkarz wybił też strzał Piotra Azikiewicza bezpośrednio z rogu. Dużo tych sytuacji. Widzewiacy po dobrym początku oddali inicjatywę gościom.
Tuż przed przerwą Mateusz Możdżeń podał do Łukasza Kosakiewicza ten zagrywał tuż przed bramkę do Przemysława Kity, ale gola nie było. Po rogu Daniel Tanżyna strzelał głową za wysoko.
Zaraz po zmianie stron prawą, a nie lewą nogą strzelał Łukasz Kosakiewicz nie z dobrej sytuacji wyszły nici. W 59 minucie Marcin Robak strzelał z bliska, a Kamil Wacławczyk zablokował to zagranie - kibice domagali się karnego za zagranie ręką. Sędzia był innego zdania.
Aż nadeszła 72 minuta. Faulowany był Przemysław Kita. Piłkę długo ustawiał Daniel Mąka, przeszkadzali mu w tym obrońcy, ale pomocnik naszej drużyny nie stracił pewności siebie. Podbiegł do piłki i z odległości 25 metrów w stylu nieodżałowanego mistrza Krzysztofa Surlita strzelił do siatki. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy w murze. Ależ gol!
Kibice podgłośnili doping i do końca meczu cztery trybuny żyły. To na pewno pomogło widzewiakom.
W przedłużonym czasie gry Mateusz Szuszkiewicz był o milimetry od wyrównania. Na nasze szczęście chybił.

Widzew Łódź - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)
Bramki:
1:0 - Daniel Mąka (72)
Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna ż, Kornel Kordas - Daniel Mąka (90, Michael Ameyaw), Mateusz Możdżeń (66, Adam Radwański), Bartłomiej Poczobut ż (83, Sebastian Rudol), Przemysław Kita (71, Rafał Wolsztyński), Konrad Gutowski - Marcin Robak. Trener: Marcin Kaczmarek.
Górnik: Jakub Kopaniecki - Karol Fryzowicz, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz ż, Piotr Azikiewicz - Maciej Bancewicz ż, Patryk Mucha, Kamil Wacławczyk, Filip Baranowski (80, Kacper Osiadły) - Mariusz Szuszkiewicz, Michał Bednarski (76, Eryk Sobków). Trener: Enkeleid Dobi.
Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).
Widzów: 16.817.

Inne mecze 11 kolejki II ligi:
Elana Toruń– Pogoń Siedlce (x)
GKS Katowice – Lech II Poznań 2:0 (Arkadiusz Woźniak 75, Marcin Urynowicz 81)
Resovia – Legionovia 3:0 (Adrian Dziubiński 14, Dawid Kubowicz 85, Karol Twardowski 90)
Znicz Pruszków – Stal Rzeszów(x)
Gryf Wejherowo – Skra Częstochowa 2:1 (Mateusz Majewski 12, 64 - Dawid Wolny 58-k)
Bytovia Bytów – Górnik Łęczna (x)
Błękitni Stargard – Olimpia Elbląg (x)
Garbarnia Kraków – Stal Stalowa Wola 1:3 (Krzysztof Szewczyk 56 - Bartosz Sobotka 20, Bartłomiej Ciepiela 45, Adam Waszkiewicz 70)