Widzew gra z Lechią, a trener Pawlak walczy o posadę

  Widzew gra z Lechią, a trener Pawlak walczy o posadę

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  - Za walkę punktów się nie przyznaje. Do walki z Poznania chcemy dołożyć punkty - mówi Jakub Bartkowski, obrońca Widzewa. W niedzielę o godz. 18 łodzianie na własnym stadionie podejmą Lechię Gdańsk.
  Na mecz Widzewa z Lechią obowiązują promocyjne ceny biletów

  Na mecz Widzewa z Lechią obowiązują promocyjne ceny biletów ©Krzysztof Szymczak

  Spotkanie może być decydujące dla przyszłości trenera Rafała Pawlaka. Jeśli widzewski zespół zaprezentuje się korzystnie, Pawlak ma szanse na dłużej pozostać trenerem łodzian. - Ja nie traktuję tego meczu jako szansy na pozostanie w drużynie. Skupiam się na kwestiach merytorycznych i myślę o taktyce, która przełoży się na trzy punkty - mówi Pawlak.

  Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a jego dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania byłych gwiazd łódzkiego zespołu, które przed spotkaniem wezmą udział w Zlocie Widzewiaków 2013. W ramach Zlotu zaproszeni goście m.in. spotkają się z kibicami, obejrzą mecz, wykopią w przerwie spotkania podpisane piłki w trybuny, a po spotkaniu wręczą nagrodę dla "Piłkarza Meczu". Wśród gwiazd zobaczymy m.in. Wiesława Wragę, Tadeusza Gapińskiego i Marka Piętę.

  Klub przygotował dla kibiców specjalną ofertę biletów. - Wejściówki na trybunę B i D kosztują 15, a na trybunę C oraz na sektory od A6 do A8 20 złotych - mówi Michał Kulesza, członek zarządu Widzewa. Bilety można kupować w sobotę w Punkcie Informacyjnym usytuowanym przy stadionie w godz. 9-15 oraz w niedzielę, w stadionowych kasach, od godz. 10.

  Lechia spisuje się w tym sezonie całkiem nieźle i na razie zajmuje szóstą pozycję w tabeli. Gdański zespół można nazwać "widzewskim", bo jest z nim kilka osób blisko związanych niedawno z Widzewem, choćby trener Michał Probierz, czy piłkarze Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Bartosz Kaniecki i Piotr Grzelczak. - Nie ma znaczenia, że znam się z Michałem od dawna. My nie wyjdziemy na boisko grać jeden na jeden, zresztą nie wiem, który z nas by wygrał. Najbardziej istotne jest to, która drużyna wygra - dodaje Pawlak.

  Wiele wskazuje na to, że w zespole Widzewa zabraknie Marcina Kaczmarka, który w tym tygodniu trenował tylko indywidualnie. Pawlak zasugerował, że raczej w wyjściowym składzie go nie będzie, ale nie jest wykluczone, że usiądzie na ławce rezerwowych.

  Bartkowski uważa, że Lechia będzie bardzo wymagającym rywalem. Chwali przede wszystkim byłych graczy Widzewa - Bieniuka, Grzelczaka i Maderę. - Cała trójka jest w wysokiej formie. Trener Probierz złożył tam dobrą ekipę. Ale trzeba wykorzystać to, że ostatnio nie wiedzie im się najlepiej - mówi Bartkowski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tabela

  mt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  po meczach Korony i Podbeskidzia tabela wygląda idealnie :)
  Miejsce widzewa idealne przed meczem z Lechią :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grzesiek

  Grzesiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  M.Probierz i jego Lechia przyjeżdżają po łatwe 3 punkty.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W ŁODZI TYLKO WIDZEW

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Grzesiek, po łatwe 3 punkty to NER przyjechał.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W ŁODZI TYLKO WIDZEW

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  I jeszcze łatwe 3 punkty zdobyli Czarni

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŁKS

  knz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Jeszcze trochę i wasi pseudo działacze będą dopłacać kibicom żeby chcieli przychodzić na te arcyciekawe mecze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo