Widzew idzie jak burza. Szóste zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu

Koszykarki Widzewa w drodze na mecz do Rybnika
Koszykarki Widzewa w drodze na mecz do Rybnika Fot. Facebook MUKS Widzew
Koszykówka. Szóste zwycięstwo w szóstym meczu tego sezonu odniosły koszykarki Widzewa.

Takiego udanego początku nie pamiętamy. Trener Anna Chodera odmieniła zespół. Na dużej skuteczności grały Ewelina Gala i Anna Kudelska. Pierwsza trafiła 10 na 16 rzutów z gry, a rozgrywająca trafiła 5 na 9 rzutów za trzy punkty. Pozostałe zawodniczki dostroiły się do dobrej gry swoich liderek. Wróciła już na boisko po kontuzji kapitan drużyny Jagoda Bandoch.
W meczu na szczycie tabeli Korona Kraków pokonała MUKSPoznań 72:65. To dwie najlepsze drużyny grupy B. Za tydzień na Widzew przyjeżdża drużyna środka - Lider Swarzędz.

Blisko sprawienia sensacji w Łańcucie byli koszykarze Księżaka Łowicz. Podopieczni trenera Piotra Trepki prowadzili do przerwy 47:42, ale meczu nie wygra się szóstką zawodników. Tym bardziej, jeśli się gra z niepokonanym liderem tabeli pierwszej ligi na jego boisku.
Widać jednak poprawę w grze łowiczan i lepsze są widoki na przyszłość. Trzeba jednak szybko uzupełnić kadrę zawodniczą.
Dziwny, emocjonujący mecz oglądaliśmy w Aleksandrowie Łódzkim. Po pierwszej połowie wydawało się, że podopieczne trenera Adama Rajkowskiego pewnie zwyciężą, bo przecież drugą kwartę wygrały 22:6. W drugiej połowie rywalki nie położyły się na parkiecie i doprowadziły do dogrywki. W niej emocji było co niemiara. Aleksandrowianki jednak wykazały się większą odpornością nerwową i wygrały mecz 84:80.

Pechowo przegrały pabianiczanki. Na początku czwartej kwarty prowadziły 55:50, a na 19 sekund przed końcem 67:63. Niestety, gdańszczanki grały do końca, rzuciły za trzy punkty, odebrały piłkę i trafiły za dwa. Mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Pierwsza liga kobiet
Grupa B
RMKSRybnik – Widzew Łódź 61:79 (19:22, 10:22, 17:12, 15:23)
Widzew: Ewelina Gala 26, Anna Kudelska 24, Natalia Gzinka 10, Wiktoria Stępień 7, Oliwia Janicka 5, Nikola Tomasik 4, Małgorzata Chojnacka 2, Jagoda Bandoch 1, Maria Grudzień, Wiktoria Ozga, Otylia Pawlak. Trener: Anna Chodera.
Grupa A:
AZS Politechnika Gdańsk – Grot F&F Automatyka Pabianice 68:67 (10:15, 23:15, 17:23, 18:14)
Grot F&F Automatyka Pabianice: Natalia Danych 18, Natalia Łopińska 17, Aleksandra Janiak 13, Pola Kaźmierczak 8, Aleksandra Lorenz 7, Patrycja Kirsz 3, Magdalena Grzelak 1, Martyna Boniecka 0. Trener: Piotr Rozwadowski.
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – SMS PZKosz Łomianki 84:80 (20:22, 22:6, 18:27, 15:20, dogrywka 9:5)
UKSBasket: Alicja Jarząb 28, Aleksandra Rok 13, Joanna Byczkowska 10, Kinga Stasinowska 8, Natalia Rudzińska 8, Natalia Rosińska 8, Emilia Bołbot 7, Natalia Donica 2, Nadia Makowska. Trener: Adam Rajkowski.