Widzew- Legia 1:2. Łodzianie walczyli, ale brakło piłkarskiej jakości

Jan Hofman
Jan Hofman
Z wielkiej chmury mały deszcz. Klasyk piłkarskiej ekstraklasy nie oczarował. Spodziewano się ogromnych emocji, a ich aż tak wiele nie było. Legia już do przerwy wywalczyła sobie dwubramkową przewagę. Wykorzystała błędy widzewiaków w defensywie i zdobyła dwa gole. Łodzianie, choć waleczni i mocno zmotywowani, to jednak w tym okresie byli zupełnie bezradni. Doświadczenie i piłkarska kultura były po stronie stołecznej drużyny. Zawodnicy Legii wiedzieli, co zrobić, aby wyprowadzić widzewiaków w pole. Widzew nie dość, że słabiej zaprezentował się w obronie, to na dodatek miał poważne problemy z kreowaniem akcji. Ci, którzy mieli za to odpowiadać wyraźnie zawiedli. Po przerwie Legia myślała już tylko o końcowym gwizdku, co starali się wykorzystać gospodarze. Widzew atakował z pasją. Kwadrans przed końcem meczu zdobył kontaktowego gola, ale sędzia go nie uznał. To wyraźnie wybiło łodzian z uderzenia. Jeszcze końcówce zerwali się i zdobyli honorowego gola. Jednak na więcej nie było już ich stać tego dnia. Widzew już od 22 lat nie pokonał Legii i jego kibice muszą nadal cierpliwie czekać na ten radosny moment.

Widzew Legia na żywo

Wynik meczu Widzew Legia 1:2
Koniec spotkania
90+10' Bramka dl Widzewa. Danielak zagrywał, strzał głową Lipskiego trafił do siatki
90+7' Strzał Augustyniaka zablokowany
90+5' Widzew już chyba nie wierzy, że zdoła coś jeszcze wskórać na boisku
90+3' Faulowany Josue
90' Sędzia doliczył dziesięć minut
90' Rzut rożny dla Widzewa
89' Żółta kartka dla Czorbadżijskiego.
87' Zmiany w Legii Slisz za Charatina, Pich za Baku.
85' Legia nadal nie forsuje tempa i myśli tylko o ostatnim gwizdku
84' Mecz wznowiony
80' Przerwa w meczu, kibice w akcji, ma murawę poleciały różne przedmioty
80' Żółtko dla Sancheza
78' Zmiana w Legii, Augustyniak za Muciego.

75' GOL, GOl, GOL, Stępiński strzałem głową pokonuje bramkarza Legii, ale sędzia sprawdza VAR. Trwało to długo i sędziowie uznali, że był spalony i gola dla łodzian nie ma
71' Widzewiacy domagają się rzutu karnego, ale sędzia nie reaguje
70' Zmiana w Legii, schodzi Kapustka, w jego miejsce Rosołek

68' Rzut rożny dla Widzewa

65' Trybuny nadal gorąco dopingują
63' faul Pawłowskiego, żółta kartka
60' Łodzianie nada bez celnego strzału
59' Rzut rożny dla Widzewa
56' Widzew zdecydowani aktywniejszy, a Legi cały czas zwalnia tempo gry
53' Daleki wybieg Ravasa i aut dla Legii
50' Widzew aktywniejszy w ataku
48' Niecelny strzał Nunesa, ale była dynamiczna akcja Widzewa
47' Strzał Kuna, ale mocno niecelny
46' Sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Dwie zmiany w Widzewie. Z boiska zeszli Shehu i Letniowski, pojawili się Sanchez i Lipski.
Koniec pierwszej połowy spotkania. Widzewiacy już wiedzą, że samą ambicją nie wygra się z Legią. Po przerwie trzeba dorzucić trochę piłkarskiej jakości, bo w innym przypadku nie ma co myśleć o korzystnym wyniku. Stołeczna drużyna kontroluje wydarzenia na boisku, Widzew tylko asystuje. Ekstraklasa nie wybacza błędów w defensywie.
45' Dwie minuty doliczone
42' Drugi gol dla Legii, ale w akcji VAR. Ostatecznie arbiter uznał, że wszystko było OK i Legia prowadzi 2:0. Znów akcję rozpoczął Wszołek, zagrał do Muciego, a ten podał do Kapustki, który z bliska trafił do siatki
40' Kibice zagrzewają widzewiaków do walki
37' Widać, że Widzew, przynajmniej w tej chwili, nie ma pomysłu, jak dobrać się do Legii
34' Kapustka na pozycji spalonej
32' Widzew musi zmienić taktykę. Już nie ma czego bronić
30' Gol dla Legii. Wszołek, wycofał do Muciego, a ten podał do Johanssona, Szwed precyzyjnym strzałem pokonał Ravasa
29' Strzał Baku niecelny
26' Gorąco było na przedpolu Widzewa i ostatecznie spalony zawodnika Legii
25' Kibice Widzewa nie żałują gardeł
23' Fatalny strzał Danielaka
22' Rożny dla Widzewa
21' Trener Legii podpowiada swoim piłkarzom, co mają zrobić na boisku
18' Trochę mało emocji, jak na klasy ekstraklasy
16' Na trybunie zasiedli Zbigniew Boniek, były prezes PZPN i Cezary Kulesza, obecny
14' Dużo podań z obydwu stron, ale bram klarownych sytuacji bramkowych
11' Legia zaczyna przeważać
9' Faul Na Pawłowskim i żółta kartka dla Rose
7' Więcej z tzw. gry ma Legia, ale bez zagrożenia pod bramką łodzian

5' Na razie na boisku szachy
3' Widzew długo rozgrywa piłkę, ale nie zdobywa terenu
1' Strzał z dystansu Baku, ale obok bramki
1' Sędzia rozpoczął spotkanie, Widzew na czerwono

Godz. 20.28 Warto jeszcze przypomnieć, że Widzew i Legia to również jedyni polscy półfinaliści Pucharu Europy (poprzednika Ligi Mistrzów). Legia dokonała tego w 1970, a Widzew w 1983 roku.
Godz.20.25 Dzisiejszy mecz Widzew Łódź - Legia Warszawa sędziuje Szymon Marciniak (Płock)

Godz. 20.20 W pierwszym meczu piątej kolejki ekstraklasy Miedź Legnica przegrała z Zagłębiem Lubin o:1
bramka: Jon Aurtenetxe 52, samobójcza

Godz. 20.15 Dziś w Widzewie nie zagra Marek Hanousek. Trener łódzkiej drużyny powiedział przed chwilą, że pomocnika czeka dłuższa przerwa

Godz. 20.10 Widzewiacy czekają na zwycięstwo nad Legią w oficjalnym meczu 22 lata (w marcu wygrali sparing 3:2). Po raz ostatni w lidze oba zespoły zagrały 10 listopada 2013 roku - Widzew przegrał u siebie 0:1 po golu Tomasza Jodłowca.
Godz. 20.00 Widzew i legia to nie tylko „odwieczni” rywale, ale również jedyne ekipy, które reprezentowały Polskę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Widzew awansował do niej w 1996 roku, a Legia - rok wcześniej oraz w 2016 roku.

Godz. 19.52 Pojedynek piłkarzy Widzewa i Legii Warszawa to nie jest zwykły mecz. W ekstraklasie zespoły zmierzyły się 68 razy. Legia triumfowała w 31 spotkaniach, w 19 padł remis, a 18 razy górą był Widzew.

Godz. 19.45 Skład Legii: Kacper Tobiasz (1) - Mattias Erik Johansson (6), Paweł Wszołek (13), Igor Kharatin (14), Ernest Muci (20), Filip Mladenović (25), Josue (27), Makana Baku (28), Lindsay Rose (29), Artur Jędrzejczyk (55), Bartosz Kapustka (67).

Godz. 19.36 W takim składzie Widzew rozpocznie dzisiejszy mecz: Henrich Ravas (26) - Patryk Stępiński (95), Bożidar Czorbadżijski (3), Mateusz Żyro (4), Fabio Nunes (92) Juljan Shehu (6), Dominik Kun (22), Karol Danielak (8), Ernest Terpiłowski (13), Juliusz Letniowski (10), Bartłomiej Pawłowski (19).

Widzew nie tylko chce wygrać prestiżowy mecz z Legią, chce też zaliczyć pierwsze zwycięstwo na własny stadionie po powrocie do piłkarskiej elity. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

Jestem świadomy emocji, jakie wywołują mecze Widzewa z Legią. Poruszyliśmy ten temat w rozmowach z zawodnikami i oni są świadomi, czego mogą się spodziewać. Jesteśmy gotowi na klasyk zarówno fizycznie, jak i mentalnie. Nie musimy zawodników dodatkowo motywować. Jestem pewien, że udźwigniemy ciężar gatunkowy tego spotkania - powiedział trener Legii Runjaić.

Nie możemy powiedzieć, że to mecz jak każdy inny, bo dobrze wiemy, jaka jest jego stawka, jaka jest historia obu klubów. Te punkty nie zostaną jednak pomnożone razy dwa, za każde spotkanie dostaje się zawsze trzy punkty. Czeka nas ciekawy, piłkarski mecz – i my, i Legia, to zespoły, które lubią mieć piłkę przy nodze. Spodziewamy się interesującego widowiska - powiedział trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

WIDZEW LEGIA na żywo. Zapraszamy na naszą relację!

Kibice Widzewa podczas meczu z Podbeskidziem, meczu, który dał Widzewowi upragniony awans do ekstraklasy

Widzew w Ekstraklasie! Kibice Widzewa na meczu z Podbeskidzi...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0