Widzew Łódź - Andrespolia [RELACJA]

Wielki widzewiak, który zatrzymał Liverpool, zatrzymał teraz Widzew. Andrespolia pod wodzą Krzysztofa Kamińskiego wyeliminowała łodzian.

Rozstrzygnięcie zapadło po dogrywce i karnych. Nie strzelili jedenastek: Tomasz Niżnikowski z Andrespolii oraz Dawid Kamiński i Mateusz Ostaszewski.

Po 90 minutach było 3:3. W 9 minucie Kacper Falon dobił piłkę po strzale Damiana Kostkowskiego w poprzeczkę. Mecz rozgrywany był w deszczu, który zamienił boisko w grzęzawisko. W 35 minucie Robert Świątnicki strzelił zza narożnika pola karnego i wyrównał. Na 2:1 strzelił Damian Podedworny zamykając wrzutkę z wolnego Rafała Kuchciaka. Sensacja.

Po przerwie nadal trwała wyrównana walka, a powtarzając słowa Franciszka Smudy, gracze Andrespolii też napili się krwi. W 81 min. wychowanek Widzewa Sebastian Radzio ustawił piłkę zza narożnikiem pola karnego i z wolnego strzelił soczyście do bramki Macieja Humerskiego. Szybko zrobiło się 3:2, bo Damian Kostkowski strzelił głową po dośrodkowaniu z rogu. W ostatniej chwili Daniel Gołębiewski wepchnął piłkę do pustej bramki Andrespolii. Widzew został uratowany w ostatniej sekundzie.

Po karnych trener Franciszek Smuda powiedział: - To był sprawdzian i test dla dublerów. Nie ma co się szarpać, bo i tak nie wygramy Pucharu Polski i nie awansujemy do europejskich pucharów. Ważna jest liga.

Widzew niczym nie różnił się od piątoligowej Andrespolii. Nie zasłużył na wygraną. Przypomniały nam się słowa kibiców Górnika Zabrze, którzy przed laty przed pucharowym meczem na Stadionie Śląskim przywitali osławioną włoską drużynę takim transparentem: „Tako Roma mamy doma”.

Andrespolia Wiśniowa Góra - Widzew Łódź 3:3 (2:1), KARNE 4-3.

Gole: 0:1 Kacper Falon (9), 1:1 Robert Świątnicki (35), 2:1 Damian Podedworny (45+1), 3:1 Sebastian Radzio (81), 3:2 Damian Kostkowski (83), 3:3 Daniel Gołębiewski (90+4).

Karne: 1:0 Przemysław Wilk, 1:1 Sebastian Olczak, 2:1 Michał Polit, 2:2 Daniel Gołębiewski, 2:2 Tomasz Niżnikowski (nad poprzeczką), 2:3 Adam Radwański, 3:3 Sebastian Radzio, 3:3 Dawid Kamiński (broni Dawid Kulpa), 4:3 Dawid Kulpa, 4:3 Mateusz Ostaszewski (nad popreczką).

Sędzia: Mateusz Anielak (Łódź). Widzów: 273.

Andrespolia: Dawid Kulpa - Jan Rychta (46, Damian Kopa), Tomasz Wachowiec, Michał Polit, Rafał Kępka, Przemysław WilkI, Dawid Fajks (25, Tomasz Niżnikowski), Rafał Kuchciak (56, Szymon Szafoni), Damian PodedwornyI, Kamil Staniewski, Robert Świątnicki (56, Sebastian Radzio). Trener: Krzysztof Kamiński.

Widzew: Maciej Humerski - Kamil TlagaI (46, Marcin KozłowskiI), Damian Kostkowski, Sebastian Zieleniecki (46, Radosław SylwestrzakI), Bartłomiej Rakowski - Dawid Kamiński, Kacper Falon (60, Sebastian Olczak), Adam Radwański, Daniel Gołębiewski, Mateusz Ostaszewski - Daniel Świderski (46, Bartłomiej Gromek). Trener: Franciszek Smuda.